تعمیرات دستگاه فشار خون

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات دستگاه فشار خون می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌ شود، توسط تکنسین‌ های دانش آموخته‌ ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات دستگاه فشار خون

تمامی قطعات از سنسور فشار و شیر برقی و تمام قطعات تست شده و بعد از بررسی مشکل فشار سنج تعمیر می گردد. تعمیر فشار سنج مچی و بازویی در مدل های گلامور،مدیک،بیور،امسیگ،امرون، هارتمن، ای ان دی، ال پی کی و انواع مدل های متفاوت توسط کادر مجرب تعمیر می گردد و پس از تست تحویل می گردد.

این اطمینان به شما داده می شود یک روز بعد از تحویل فشار خون خود به مراکز تعمیرات انجام می شود. تعمیر دستگاه فشارخون شامل تعمیر بخش های متفاوتی می باشد به عنوام مثال تعمیر کاف، تعویض کیسه، تعویض گیج نشان دهنده میزان فشارخون و تعمیر دستگاه فشار خون می توان اشاره کرد.

تمام مراحله های تعمیر از بازبینی بدنه، تست قطعات، تست بازوبند و یا مچ بند، تست برقی و نرم افزار توسط متخصص مهندس پزشکی انجام می شود و پس از پایان تعمیر فشار خون در چند مرحله دستگاه تست شده و تحویل مشتری می گردد.

تعمیرات فشار خون دیجیتال و تعمیر فشار خون جیوه ای که نام دیگر آن فشار خون عقربه ای می باشد با توجه متغیر بودن هزینه تعمیر قبل از تعمیر با صاحبان کالا تماس گرفته می شود و هزینه تعمیر فشار سنج نیز اعلام می شود و  بعد از تایید انجام تعمیرات شروع می شود. انواع فشار سنج های خانگی فشار سنج مچی فشار خون سنج بازویی به فروش می رسد.

تعمیر تخصصی فشار سنج های دیجیتالی (مچی و بازویی) در مدل های متفاوت مثل:

ALPK۲,Omron,Beurer,Rossmax,Microlife,Glamor,Gibson,Riester,Zyklusmed,Tensoval Citizen WelchAllyn, EasyLife

از آنجایی که در موارد نادر دستگاه‌های دیجیتال و خودکار فشارخون را اشتباه محاسبه می‌کنند،همیشه ترجیح داده می‌شود از فشارسنج جیوه‌ای استفاده می شود و استفاده از دستگاه‌ دیجیتالی فقط برای بیمارانی توصیه می‌شود که توانایی استفاده از این وسایل استاندارد را ندارند.

تعمیر دستگاه فشارخون شامل تعمیر قطعات مختلفی می شود که می توان به تعمیر بازوبند،تعویض بازوبند، تعویض گیج نشان دهنده ی میزان فشارخون و غیره اشاره نمود.

بیشتربدانید:تعمیرات اتوکلاو

تعمیر فشارسنج:

تعمیر فشارسنج یک مسئله بسیار جدی بوده است چون اگر فشار سنج شما خراب باشد،می‌تواند منجر به گرفتن تصمیم اشتباه درباره سلامت بیمار بشود.

تعمیر فشارسنج های عقربه ای:

فشارسنج عقربه‌اي نوعي از فشارسنج بوده است که علاوه بر استفاده در مرکزهای درماني مثل بيمارستان‌ها،کلينيک‌ها و غیره کاربرد خانگي هم دارد و فشارسنج عقربه‌اي همان ‌طور که از نامش پيداست،ميزان فشار خون را در صفحه‌ ي عقربه‌اي نمايش مي‌دهد که اين فشارسنج‌ ها داراي کيسه هوا يا کاف هست که به دور بازوي افراد بسته مي‌شود و توسط يک تلمبه کوچک تا حدي باد مي‌شود که شريان‌ها بر اثر فشار زیاد بسته می شوند سپس يک گوشي پزشکي زير کيسه هوا قرار گرفته مي‌شود تا با شنيدن اولين نبض،فشار بالا و با قطع صداي نبض،فشار پايين به دست می آید.

نحوه تعميرات فشارسنج :

  1. تعويض هرکدام از قسمت‌ ها که داراي نشتي هوا بوده است.
  2. خرابي شير کنترل دارها و سوپاپ‌ها.
  3. پمپ های هوا.
  4. خرابي های شير تخليه.

تعمیرات فشارسنج دیجیتال:

خرابی‌های احتمالی موجود برای انواع دستگاه‌های فشارسنج می‌تواند در منبع تغذیه،صفحه ی نمایش LCD،باتری ها و اتصالات داخلی،برد و مدار الکترونیکی،پاور و شارژر و قطعات جانبی پمپ یا کیسه هوا بوده و می‌ شود که با معاینه فنی و بررسی تخصصی ایراد ایجاد شده را با اقدام به تعمیرات دستگاه فشارخون مچی کرد.

لازم است تا دستگاه فشار خون را با توجه به نیاز داشتن به آن در منزل،برخی سازمان‌ ها و مجتمع‌ های ورزشی، نهادها و سازمان‌ های دولتی و از همه بیشتر درمانگاه‌ ها و بیمارستان‌ های کشور به طور کاملا دقیق کار بکند.

کاربرد بسیار دستگاه فشار خون جهت پایش دستگاه قلب و عروق می‌ تواند سبب خرابی قسمت‌های مختلف آن شود. به همین خاطر نیاز است تا قطعات معیوب و آسیب دیده آن تعویض یا تعمیر بشوند. با فراهم کردن تمام امکانات،ابزارها و تجهیزات به روز و لازم برای تعمیر دستگاه فشارخون،سرعت بالایی در تعمیر این دستگاه ها به وجود می اید.

قبل از هرچیزی به تنظیمات اولیه دستگاه ها می پردازیم. ابتدا باید باتری ها را قرار داده و سپس آن را روشن می کنیم. نکته ای که باید به ان توجه کنید این است که اگر قرار نیست شما از این دستگاه به مدتی طولانی استفاده کنید مثال(حدود ۱ماه) بهتر است که باتری های آن را خارج بکنید.

سپس یک نام کاربری را در منوی تنظیمات ایجاد کنید و اکنون باید تاریخ و ساعت را تنظیم کنید.

اجزای دستگاه فشار سنج دیجیتالی

فشار سنج دیجیتالی شامل ۲ بخش دستگاه و بازوبند می باشد که منبع تغذیه یا همان باتری در بخشی از دستگاه قرار می گیرند ،در این بخش صفحه نمایش ،دکمه خاموش روشن و دکمه حافظه دستگاه قرار دارد که می شود با آن به تاریخچه دستگاه دسترسی داشت.

دستگاه دارای ۳ عدد چراغ سبز ،زرد و قرمز بوده است که نشان دهنده مطلوبیت فشار می باشد و در برخی فشارسنج ها دارای بلندگو بوده که وضعیت اندازه گیری از این طریق اعلام می شود همچنین وجود پمپ باد در فشارسنج های دیجیتالی باعث باد شدن اتوماتیک بازوبند می گردد.

برسی مشکلات رایج و عیب یابی آن

اگر صفحه نمایش نتایج را غیر عادی نمایش بدهد،۴ احتمال به وجود می اید :

۱- بازوبند صحیح نصب نشده ویا دارای ایراد بوده است.

راه حل: بازوبند را به طور صحیح بسته و دوباره آن را امتحان کنید.

۲- وضعیت بدن موقع ازمایش درست نبوده است.

راه حل: بخش وضعیت بدن اندازه گیری را مرور کرده و آن را تنظیم کرده و سپس اندازه گیری کنید.

۳- صحبت کردن،حرکت کردن

۴_ ضربان قلب نامنظم (ارتیمی)

راه حل: بررسی دستگاه و تنظیم آن و استفاده از بازوبند مناسب

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ ای دارد. به طوری‌ که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیر اکسیژن ساز در کرج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج
Go to Top