بیشتر تجهیزاتی که در مراکز پزشکی، بیمارستان‌ها یا آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نوع الکترونیکی بوده و در داخل خود یک برد الکترونیکی دارند. معمولاً پس از استفاده مکرر و طولانی، برخی از قطعات روی برد این دستگاه‌ها می‌سوزد. در این صورت دستگاه از کار افتاده یا عملکرد آن با اختلال روبه‌رو می‌شود. ممکن است در نگاه اول تصور شود که دستگاه دیگر قابل استفاده نیست و باید دستگاه جدیدی را جایگزین آن کرد. اما در اغلب مواقع می‌توان با عوض کردن قطعه سوخته روی برد دستگاه، دوباره آن را به کار انداخت و با مدت‌ها به‌صورت کارآمد از آن بهره گرفت. بنابراین توصیه ما به شما این است که در صورت خراب شدن هرگونه تجهیزات پزشکی، قبل از جایگزین کردن آن، آن را برای تعیمر به کرج طب بسپارید.

تعمیرات انواع تجهیزات پزشکی و بیمارستانی

تعمیرات اکسیژن ساز

یکی از دستگاه‌های مهم پزشکی که در بهبود و کنترل سلامتی بیماران اهمیت ویژه‌ای دارد، دستگاه اکسیژن ساز است. این دستگاه باید به شکل صحیحی نگهداری شده و هرگاه نیاز به رسیدگی و تعمیر داشته باشد، در اولین فرصت مقدمات تعمیر اکسیژن ساز فراهم شود.

ادامه مطلب

تعمیرات فشارسنج

فشارسنج «Pressure-Gauge» همان‌طور که از نام آن هم مشخص است، وسیله‌ای برای اندازه‌گیری مقدار فشار است. اما موضوع مورد بحث ما، فشار خون سنج «Blood Pressure Monitor» دستگاهی است که به‌صورت اختصاصی جهت اندازه‌گیری فشار خون انسان طراحی شده است.

ادامه مطلب

تعمیرات اتوکلاو

اتوکلاو «Autoclave» یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های آزمایشگاهی است که با استفاده از حرارت بخار آب تحت فشار، برای استریل کردن و سترون کردن به کار می‌رود. «سترون‌سازی» به معنای نابود کردن تمامی اشکال حیات میکروبی از طریق حرارت بخار آب تحت فشار یا مواد غیر متحرک است.

ادامه مطلب

تعمیرات بخور سرد

«بخور» دستگاهی است که برای افزایش رطوبت در محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط‌هایی که کلاً آب‌و‌هوای خشک دارند یا ورود به فصول سرد سال  سبب می‌شود که رطوبت هوا کاهش پیدا کند. در این صورت خشکی هوا می‌تواند مشکلات خاصی را برای انسان ایجاد کند. بخورها بر دو نوع هستند:

ادامه مطلب

تعمیرات ECG

الکتروکاریوگرام «Elektrokardiogramm» یا الکتروکاردیوگرافی «Electrocardiography» به یک آزمایش ساده و بدون درد گفته می‌شود که فعالیت الکتریکی قلب انسان را اندازه‌گیری می‌کند. این آزمایش را اختصاراً «ECG» یا «EKG» شناخته می‌شود که به آن «تست نوار قلب» هم می‌گویند.

ادامه مطلب

تعمیرات الکتروشک

الکتروشوک یا کاردیوورژن الکتریکی «Electrical Cardioversion» که با نام آن دفیبریلاسیون «Defibrillation» نیز شناخته می‌شود، وسیله‌ای‌ است که به قلب فردی که دچار ایست قلبی شده است، شوک الکتریکی با انرژی بالا وارد می‌کند. این شوک پرانرژی دفیبریلاسیون نامیده می‌شود

ادامه مطلب

فروش انواع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

کرج طب علاوه بر تعمیرات تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، در زمینه فروش تجهیزات پزشکی و بیمارستانی نیز فعالیت دارد. بنابراین در صورتی که به وسیله پزشکی خاصی برای مرکز درمانی یا حتی برای منزل خود نیاز دارید، می‌توانید آن را از طریق کرج طب سفارش دهید. معمولاً دستگاه‌هایی مانند فشارسنج، اکسیژن ساز و بخور سرد علاوه بر درمانگاه به‌صورت گسترده در منازل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین شما چه دستگاه‌های نامبرده را برای مرکز درمانی و چه برای منزل خود بخواهید، در هر صورت کارشناسان ما در کرج طب شما را در انتخاب بهترین برند و بهترین مدل آن راهنمایی خواهند کرد.

9 صبح تا 9 شب

تماس با مرکز خدمات کرج طب: 02632248230