مرکز تعمیر برد دستگاه بخور سرد

ما در این مطلب به مبحث مرکز تعمیر برد دستگاه بخور سرد می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

مرکز تعمیر برد دستگاه بخور سرد

تعمیرات تخصصی دستگاه‌های بخور سرد و گرم انجام می‌شود. اگر مشکلی با دستگاه بخور خود دارید، می‌توانید به یک متخصص یا مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کنید تا مشکل شما را تشخیص داده و تعمیر کنند.

انواع دستگاههای رطوبت ساز.

دستگاه‌های رطوبت‌ساز به صورت کلی به دو دسته بزرگ تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های رطوبت‌ساز بخاری (گرم) و رطوبت‌ساز الکتریکی (سرد). انواع دستگاه‌های رطوبت‌ساز عبارتند از:

 1. رطوبت‌ساز بخاری (گرم): این دستگاه‌ها آب را به دمای بالا تبدیل کرده و به صورت بخار منتشر می‌کنند. برای مناطق سرد و خشک مناسب هستند، زیرا باعث افزایش دما و رطوبت هوا می‌شوند. اما مصرف برق بالایی دارند و باید با احتیاط استفاده شوند تا احتمال ایجاد سوختگی یا آتش‌سوزی را کاهش دهند.
 2. رطوبت‌ساز الکتریکی (سرد): این دستگاه‌ها آب را با استفاده از یک الکترود تبدیل به یون‌های هیدروژن و اکسیژن می‌کنند و این یون‌ها باعث افزایش رطوبت هوا می‌شوند. این دستگاه‌ها معمولاً کمتر انرژی مصرفی دارند اما نیاز به تعویض فیلتر دارند و ممکن است هوای محیط را کمی خنک کنند.
 3. رطوبت‌ساز‌های اولتراسونیک: این دستگاه‌ها از امواج فراصوت برای تبخیر آب استفاده می‌کنند. آنها عملکرد سریعی دارند و معمولاً کمترین مصرف برق را دارند. اما برای افرادی که حساسیت به صدا دارند، ممکن است مزاحم باشند.
 4. رطوبت‌ساز‌های تبخیری: این دستگاه‌ها آب را به کمک یک فن به هوا تبخیر می‌کنند. آنها معمولاً ارزان‌ترین گزینه هستند اما ممکن است به دلیل تبخیر آب، باعث افزایش حجم مواد معلق در هوا شوند.

بیشتربدانید:تعمیر اکسیژن ساز در منزل

اصول کارکرد دستگاه بخور سرد.

دستگاه بخور سرد یک دستگاه تهویه مطبوع است که هدف اصلی آن افزایش رطوبت هوا در یک فضای خشک است. این دستگاه‌ها عموماً از اصول فیزیکی تبخیر آب برای افزایش رطوبت هوا استفاده می‌کنند. اینجا چند مرحله اصلی کارکرد یک دستگاه بخور سرد آمده است:

 1. مخزن آب: دستگاه دارای یک مخزن آب است که آب در آن قرار دارد. این آب توسط یک پمپ به بخش بخاری منتقل می‌شود.
 2. پمپ: پمپ آب را از مخزن به بخش بخاری منتقل می‌کند. اینجا آب به یک سری ترشح‌کننده‌ها (یا فیلترهای) نازک می‌رسد.
 3. ترشح‌کننده: آب به وسیله ترشح‌کننده یا فیلترهای نازک، به صورت قطرات ریز به هوا ترشح می‌شود. این قطرات به سرعت به بخار تبدیل می‌شوند و رطوبت به هوا اضافه می‌شود.
 4. فن: یک فن در دستگاه بخور سرد برای پخش بخار به هوا استفاده می‌شود. این فن هوای فشرده را از طریق ترشح‌کننده عبور می‌دهد تا بخار آب به هوا اضافه شود.
 5. تنظیم رطوبت: برخی از دستگاه‌های بخور سرد دارای تنظیم کننده رطوبت هستند که به کاربر اجازه می‌دهند میزان رطوبت اضافی که به هوا اضافه می‌شود را تنظیم کنند.
 6. امنیت: برخی از دستگاه‌های بخور سرد دارای سیستم‌های ایمنی هستند که در صورت خالی شدن مخزن آب یا بروز خطا، دستگاه را خاموش می‌کنند تا از خطرات ناشی از عملکرد نامناسب جلوگیری شود.

با توجه به این اصول کارکرد، دستگاه بخور سرد می‌تواند به عنوان یک راهکار موثر برای افزایش رطوبت هوا در مناطق خشک و با دمای بالا مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتربدانید:تعمیر فشار سنج مچی ” تعمیر انواع فشار سنج مچی “

کاربرد دستگاه بخور سرد و گرم

 1. دستگاه بخور سرد:

  • استفاده در آب و هوای گرم و خشک: مناسب برای استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای گرم و خشک هستند و نیاز به افزایش رطوبت هوا دارند.
  • حفظ دمای اتاق: با تفاوت از بخور گرم که به دمای اتاق اضافه می‌کند، بخور سرد هوا را گرم نمی‌کند و به حفظ دمای اتاق کمک می‌کند.
  • استفاده در محیط‌هایی که نیاز به سرعت بالای عملکرد دارند: بخور سرد عملکرد سریعتری نسبت به بخور گرم دارد و در مواردی که نیاز به افزایش سریع رطوبت هوا باشد، مناسب است.
 2. دستگاه بخور گرم

  • استفاده در آب و هوای سرد و خشک: مناسب برای استفاده در مناطقی که دارای آب و هوای سرد و خشک هستند و نیاز به افزایش رطوبت هوا و همچنین افزایش دما دارند.
  • استفاده در محیط‌های بزرگ: بخور گرم معمولاً برای استفاده در محیط‌های بزرگتر و با فضاهای باز مناسب‌تر است، زیرا بیشترین تأثیر آن در فضای گسترده و بزرگتر قابل توجه است.
  • مناسب برای کاربردهای خاص مانند کارخانه‌ها، گلخانه‌ها، و غیره: برای ایجاد شرایط مطلوب برای رشد گیاهان و جلوگیری از خشک شدن هوا مناسب است.

هر کدام از این دستگاه‌ها بر اساس نیاز و شرایط محیطی متفاوت، کاربردهای خاص خود را دارند و ممکن است در مواردی بهتر باشند.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیر اکسیژن ساز در کرج
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج