تعمیر الکتروشوک

ما در این مطلب به مبحث تعمیر الکتروشوک می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیر الکتروشوک پزشکی

الکتروشوک های پزشکی معمولاً به عنوان دستگاه‌ های نجات جان استفاده می‌شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا در شرایط اضطراری به خوبی عمل کنند. برای تعمیرات الکتروشوک پزشکی، شما نیاز به تخصص فنی و آشنایی با عملکرد این دستگاه‌ ها دارید. همچنین، باید از قطعات و لوازم یدکی اصلی و استاندارد استفاده کنید تا ایمنی و کارایی دستگاه حفظ شود. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر یا اطلاعات دقیق‌تر، می‌توانید با تامین کننده یا تولید کننده دستگاه تماس بگیرید یا به شرکت‌ های تعمیرات مجاز مراجعه کنید.

عملکرد دستگاه الکتروشوک به چه صورت است؟

دستگاه الکتروشوک، یک دستگاه پزشکی است که برای ارسال الکتریسیته به قلب برای بازگرداندن ضربان قلب به حالت نرمال در صورت وقوع آرامش قلبی یا فیبریلاسیون بطور خودکار یا دستی استفاده می‌شود.

دستگاه الکتروشوک دارای سه بخش اصلی است: الکترودها، قسمت کنترل و نمایشگر. الکترودها به قلب متصل شده و الکتریسیته را از دستگاه به قلب ارسال می‌کنند. قسمت کنترل، برنامه‌ ریزی و کنترل ارسال الکتریکیته را انجام می‌دهد و نمایشگر اطلاعاتی مانند ضربان قلب فعلی و وضعیت دستگاه را نمایش می‌دهد.

زمانی که دستگاه تشخیص می‌دهد که قلب به حالت نامنظمی درآمده است، ممکن است ابتدا یک شوک کوچک (دفیبریلاسیون) ارسال شود تا فعالیت الکتریکی قلب را بازیابی کند. اگر این شوک اولیه موثر نباشد، دستگاه ممکن است چندین شوک دیگر را ارسال کند.

بیشتربدانید:تعمیر فشار سنج مچی ” تعمیر انواع فشار سنج مچی “

آیا دستگاه الکتروشوک قابل تعمیر است؟

بله، دستگاه‌های الکتروشوک پزشکی قابل تعمیر هستند. اگر یک دستگاه الکتروشوک خراب شده است، می‌توان آن را تعمیر کرد به شرطی که قطعات یدکی مورد نیاز در دسترس باشند و توسط تعمیرکاران ماهر و صاحب تجربه انجام شود.

اگر شما یک دستگاه الکتروشوک دارید که نیاز به تعمیر دارد، بهتر است با تولید کننده یا تامین کننده دستگاه تماس بگیرید تا به شما راهنمایی کنند که چگونه می‌توانید دستگاه را تعمیر کنید یا اگر نیاز به تعمیر تخصصی است، شما را به مراکز تعمیرات مجاز معرفی کنند.

الکتروشوک در چه مواردی به تعمیر نیاز دارد؟

دستگاه‌ های الکتروشوک پزشکی در موارد زیر ممکن است به تعمیرات نیاز داشته باشند:

 1. خرابی الکترودها: الکترودها باید به خوبی به بدن برقرار شوند تا شوک الکتریکی به درستی به قلب ارسال شود. خرابی یا خستگی الکترودها می‌تواند باعث عدم انتقال الکتریسیته شود.
 2. مشکلات در قسمت الکتریکی: این مشکلات ممکن است باعث بروز عدم تطابق الکتریکی، شوک‌ های ناپایدار یا عملکرد نامناسب دستگاه شوند.
 3. مشکلات در قسمت مکانیکی: ممکن است برخی از قطعات مکانیکی دستگاه، مانند باتری، سیم‌ های اتصال یا قسمت‌ های سنسور، خراب شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.
 4. بروز مشکلات در نرم‌افزار: دستگاه‌ های الکتروشوک دارای نرم‌ افزارهای کنترلی هستند که ممکن است به علت مشکلات نرم‌ افزاری نیاز به تعمیر داشته باشند.
 5. تاریخ انقضای دستگاه: برخی دستگاه‌ های الکتروشوک پزشکی دارای تاریخ انقضای است که بعد از آن نیاز به تعویض یا تعمیر دارند.
 6. نیاز به بروزرسانی یا تنظیم مجدد: برخی از دستگاه‌ های الکتروشوک به دلایل فنی یا بالینی ممکن است نیاز به بروزرسانی یا تنظیم مجدد داشته باشند.

آیا همه افراد می‌توانند از دستگاه الکتروشوک استفاده کنند؟

نه، استفاده از دستگاه‌ های الکتروشوک برای افرادی که مشکلات قلبی خاصی دارند و توسط پزشک تایید شده‌ اند، مناسب است. این دستگاه‌ ها به‌ طور معمول برای افرادی که در معرض خطر فیبریلاسیون بطور ناگهانی هستند یا برای افرادی که فیبریلاسیون قلبی را تجربه کرده‌اند، توصیه می‌شوند.

استفاده از دستگاه الکتروشوک باید توسط پزشک تجویز شود و توسط فردی با آموزش کافی و مهارت در استفاده از دستگاه صورت گیرد. در صورتی که فرد متوجه شود کسی در حالت بی‌ هوش یا بی‌ صدا باشد و فکر می‌ کند که فیبریلاسیون دارد، باید فوراً خدمات اورژانسی را فراخواند.

بیشتربدانید:تعمیرات فشارسنج ” تعمیر دستگاه فشار خون ” انواع دستگاها

آیا همه افراد می‌توانند از دستگاه الکتروشوک استفاده کنند؟

خیر، استفاده از دستگاه الکتروشوک برای همه افراد مناسب نیست. این دستگاه‌ ها به طور معمول برای افرادی توصیه می‌شوند که در گروه‌ های خطر برای فیبریلاسیون و یا افرادی که قبلاً فیبریلاسیون را تجربه کرده‌ اند، مناسب هستند. استفاده از دستگاه الکتروشوک نیازمند تجویز و نظارت پزشک است و باید توسط افرادی با آموزش کافی و مهارت در استفاده از دستگاه انجام شود. در موارد دیگر، استفاده از دستگاه الکتروشوک ممکن است خطرناک باشد و تنها باید توسط افراد حرفه ای بهداشتی مجرب انجام شود.

دلایل تعمیر دستگاه الکتروشوک

تعمیر یا خدمات تعمیر و نگهداری دستگاه الکتروشوک ممکن است به دلایل مختلفی صورت گیرد، از جمله:

 1. بروز خطاها و اشکالات: ممکن است دستگاه الکتروشوک به دلیل خطاهای نرم‌افزاری یا سخت‌ افزاری نیاز به تعمیر داشته باشد.
 2. خرابی یا خستگی قطعات: قطعات دستگاه ممکن است به دلیل استفاده طولانی یا خرابی ناگهانی، نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.
 3. تاریخ انقضای دستگاه: برخی دستگاه‌ های الکتروشوک دارای تاریخ انقضایی هستند و پس از آن نیاز به تعویض یا تعمیر دارند.
 4. نیاز به بروزرسانی‌ ها: ممکن است تغییرات در استانداردها یا نیازهای بالینی باعث نیاز به بروزرسانی دستگاه شوند.
 5. نگهداری و خدمات دوره‌ ای: به منظور حفظ عملکرد بهینه، دستگاه‌ های الکتروشوک باید به صورت دوره‌ ای نگهداری و تعمیر شوند.

تعمیرات دستگاه الکتروشوک باید توسط افراد متخصص و تجربه‌ کار صورت گیرد تا عملکرد ایمن و قابل اعتماد دستگاه تضمین شود.

کاربرد دستگاه الکتروشوک

دستگاه الکتروشوک یک وسیله پزشکی است که برای بازگرداندن ضربان قلب به حالت نرمال در صورت فیبریلاسیون ورژنت، یعنی بی‌ نظمی حاد ضربان قلب، استفاده می‌شود. فیبریلاسیون ورژنت می‌تواند باعث ایجاد توقف قلبی ناگهانی شود که در صورت عدم درمان فوری، می‌تواند منجر به مرگ شود.

استفاده از دستگاه الکتروشوک برای افرادی توصیه می‌شود که به عنوان فردی با تجربه و آموزش کافی معرفی شده‌ اند. این دستگاه‌ ها به طور معمول توسط پزشکان و تیم‌ های اورژانس برای ارائه خدمات پزشکی اورژانسی استفاده می‌شوند و در محیط‌ هایی مانند بیمارستان‌ ها، اورژانس‌ ها، واحدهای مراقبت اورژانسی درون بیمارستانی و حتی برخی ایستگاه‌ های عمومی نصب می‌شوند.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج