تعمیرات الکتروشوک

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات الکتروشوک می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات الکتروشوک

الکتروشوک شیوه ای است که برای بازگشت ضربان قلب غیرطبیعی به ریتم نرمال استفاده می‌شود. ریتم غیر عادی قلب می‌تواند موجب ناراحتی قفسه سینه، تنگی نفس و جان باختن فرد شود.

الکتروشوک‌ها به علت اهمیت مهمی ای که دارند، به نوعی ساخته شده‌اند که تا حد ممکن ضد ارور باشند، ولی بایستی در کمترین حات هر سه ماه یک دفعه، بررسی و سرویس گردند تا قبل از وقوع هر حادثه‌ای، تعمیات الکتروشوک صورت گیرد.

الکتروشوک وقتی استفاده می‌شود که ضربان قلب شخص، خیلی تند یا نامنظم باشد که می‌تواند منجر به مشکلاتی مثل غش، سکته مغزی، حمله قلبی و حتی ایست یکدفعه ای قلبی و مرگ شود.

به وسیله الکتروشوک، یک شوک پرانرژی به قلب ارسال می‌شود تا ریتم قلب را به شکل نرمال تنظیم نماید.

مطالعه ها نشان داده‌اند که الکتروشوک در زمان درست شانس زنده ماندن قربانی ایست یکدفعه ای قلبی را بالا میبرد. هر دقیقه‌ای که الکتروشوک به عقب می‌افتد، شانس زنده ماندن 10٪ افت می‌یابد.

در ادامه همراه ما باشید تا نکته های مهم را راجب الکتروشوک بدانید.

بیشتر بخوانید: تعمیر کمپرسور دستگاه اکسیژن ساز

مراقبت صحیح از الکتروشوک

الکتروشوک یک گونه از لوازم های پزشکی است که برای حفظ زندگی و جان بیمار بهره گرفته می‌شود. عدم مراقبت صحیح و یا سرعت عمل سر وقت برای بهره از الکتروشوک، می‌تواند سبب مرگ فرد شود.

نگهداری غلط، بی‌توجهی، نمی‌تواند شوک الکتریکی مورد احتیاج را در بحبوحه کوشش نجات جان شخص تهیه کند و امکان دارد سریعا یک تراژدی مرگ‌ بار شود.

گرچه از این لوازم به صورت مرتب بهره گرفته نمی‌شود، مهم است که هروزه بررسی شوند و اگر احتیاج به تعمیرات الکتروشوک وجود داشت، قبل از بحران، آن را برطرف نمود.

مراقبت و تعمیرات الکتروشوک شامل چک کردن و عوض کردن باتری‌ها، کابل‌ها و پدهای الکترود است. از یاد نبرید که همیشه دستورات سازنده دستگاه خود را برای نگهداری از الکتروشوک دنبال نمایید.

نگهداری صحیح از الکتروشوک

در ادامه به شیوه هایی برای نگهداری صحیح و پیشگیری از احتیاج به تعمیر الکتروشوک اشاره نموده ایم.

دفترچه راهنما را مرور کنید.

نگهداری الکتروشوک راحت است. هر سازنده الکتروشوک یک کتابچه راهنمای معمولی راجع به طریقه کارکرد دستگاه عرضه می‌دهد؛ لذا ایده خوبی است که به آن نگاه بیندازید؛ چون امکان دارد تفاوت‌های جزئی میان مارک ها وجود داشته باشد.

همینطور ما مرحله های اساسی زیر را برای اجرای یک بررسی مرتب لیست کرده‌ایم:

بیشتر بخوانید: تعمير کپسول اکسيژن ” مرکز تعمير کپسول اکسيژن “

شرایط کلی الکتروشوک را چک کنید.

آیا الکتروشوک پاکیزه و سالم است؟ کلیه لوازم و تجهیزات دستگاه در کنار آن گنجانده شده است؟ آیا علامت هایی از صدمه وجود دارد؟

دستگاه را خاموش نمایید و اطمینان حاصل نمایید که نشانگر شرایط، نشان می‌دهد که دستگاه مجددا آماده بهره است.

باتری‌ها را چک کنید.

باتری‌های ضعیف شده یا به پایان رسیدن عمرشان باید عوض شوند تا اطمینان حاصل نمایید که پیش از بهره یا بررسی بعدی به پایان نمیرسد. در مواقع سفارش باتری تازه، حتما یک باتری پشتیبان برای بهره در آینده کنار فراهم کنید.

از روشن نمودن بی‌مورد الکتروشوک اجتناب کنید؛ چون موجب افت عمر باتری می‌شود.

پدهای الکتروشوک را چک نمایید.

تاریخ به پایان رسیدن روی پدهای چسبناک را چک کنید. اگر کهنه هستند و تاریخ انقضایشان تمام شده، آنها را جایگزین نمایید.

پدهای الکتروشوک امکان دارد تاریخ انقضای خود را به اتمام رسانده، بهره گرفته شده باشند یا نشانه واضحی مانند ترک خوردگی، سیم کشی تحت فشار و … را نمایش دهند که در این حالت باید عوض شوند.

تاریخ های انقضا را بررسی  کنید.

بررسی‌های مرتب و چک کردن تاریخ انقضای قطعه ها، اطمینان میدهد که از وقت انقضای پدهای الکترود و باتری آگاه هستید؛ لذا مهم است که یک روال برای چک کردن الکتروشوک خود داشته باشید.

برای مطمعن شدن از آمادگی مستمر، باتری‌ها و پدهای پشتیبان تهیه کنید. نصب درست باتری را چک کنید و در صورت لازم باتری پشتیبان را شارژ نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر الکتروشوک ” مرکز تعمیرات الکتروشوک “

سرویس و بررسی کردن دستگاه به واسطه متخصص تعمیرات الکتروشوک

در صورت لازم، تعداد بررسی ها را بالا ببرید تا اطمینان بیشتری داشته باشید. تمام دستگاه‌های الکتروشوک اکنون، در کمترین حالت احتیاج به بررسی ماهیانه دارند.

از چک لیست مراقبت و تعمیرات الکتروشوک در پرونده نگهداری نمایید. به این صورت در خاطر دارید که قطعه های شما آخرین مرتبه چه زمانی عوض شده است.

پس از بهره از الکتروشوک چه فعالیتی باید انجام دهیم؟

اگر الکتروشوکی که از آن نگهداری می‌کنید در موقعیت های اضطراری استفاده شده است، با دنبال نمودن این مرحله های ساده می‌توانید آن را برای بهره در موقعیت های اضطراری دیگر حاضر کنید:

الکتروشوک را به وسیله دستمال تمیز کننده آنتی‌باکتریال کاملاً تمیز کنید.

وقتی که آن را پاک کردید، چک کنید که هیچ صدمه آشکاری وجود نداشته باشد و مشاهده کنید که آیا نشانگر باتری هنوز مطابق دستورالعمل سازنده صحیح نشان می‌دهد یا نه.

اگر باتری احتیاج به عوض شدن دارد، دستورات سازنده را دنبال نمایید.

بعد چک کنید که آیا هر کدام از اقلام یکبار مصرف، مثل پدهای چسبنده یا تیغ موجود هستند یا به نظر می‌رسد که بهره گرفته شده‌اند. اگر اینطور است، آنها را با خیال آسوده به زباله بیندازید و با موارد تازه جایگزین کنید.

الکتروشوک شما حالا برای استفاده در موقعیت های اضطراری دیگر حاضر است و می‌تواند به جایی که عموما در آن نگهداری می‌شود برگردانده شود.

کلام آخر

الکتروشوک، دستگاهی مهم در هر مرکز درمانی است. مطمعن شوید که دستگاه شما در شرایطی که به آن احتیاج دارید حاضر هستند. پیش از احتیاج به استفاده، تعمیر الکتروشوک را اجرا کرده باشید و همیشه آن را در موقعیت آماده داشته باشید.

ما در این جا هستیم تا به شما کمک نماییم لوازم های خود را برای پاسخگویی در موقعیت های اضطراری حاضر نگه دارید. متخصصان تعمیرات الکتروشوک ما مطلع و دوره دیده، سریعا و با هزینه‌ای متنساب، حاضر هستند تا شما را کمک کنند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ترازوی رطوبت سنج

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند. به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد. البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات دستگاه فشار سنج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج