الکتروشوک

ما در این مطلب به مبحث الکتروشوک می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌ شود، توسط تکنسین‌ های دانش آموخته‌ ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

الکتروشوک

الکتروشوک یک وسیله‌ی پزشکی است که برای تحریک قلب در صورت ایست قلبی استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از شوک‌های الکتریکی، قلب را به یک الگوی نرمال بازمی‌گرداند و در صورتی که بیمار دچار ایست قلبی شده باشد، می‌تواند جان او را نجات دهد. الکتروشوک‌ها همچنین برای برخی تنظیمات قلبی خاص نیز استفاده می‌شوند.

تعمیر دستگاه الکتروشوک

تعمیر دستگاه الکتروشوک باید توسط تخصص‌های مربوط به تجهیزات پزشکی یا تکنسین‌های مجرب انجام شود. این دستگاه‌ها باید به دوره‌های تعمیرات منظم تحت نظر تعمیرکاران مجرب و با استفاده از قطعات اصلی و معتبر تعمیر شوند. در صورت داشتن مشکلات یا نیاز به تعمیر دستگاه الکتروشوک، بهتر است با تامین کننده یا تعمیرکار مجاز دستگاه تماس بگیرید تا بررسی لازم انجام شود و تعمیرات لازم انجام شود.

بیشتربدانید:تعمیر فشار سنج عقربه ای ” مرکز تعمیر فشار سنج عقربه ای “

مواردی مورد نیاز تعمیرات الکتروشوک:

تعمیرات دستگاه الکتروشوک ممکن است به دلایل مختلفی نیاز شود، این شامل موارد زیر می‌شود:

 1. خرابی یا آسیب فیزیکی: ضربه، سقوط، یا استفاده نادرست می‌تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه شود که نیازمند تعمیرات است.
 2. عدم کارکرد صحیح: ممکن است دستگاه به دلیل مشکلات در قطعات داخلی، نیاز به تعمیرات داشته باشد.
 3. خطاهای نرم افزاری: ممکن است نرم افزار دستگاه الکتروشوک با مشکلات روبرو شود که نیازمند به رفع خطاهای نرم افزاری است.
 4. باتری ضعیف یا تخلیه شده: باتری دستگاه الکتروشوک باید به صورت منظم بررسی و تعویض شود تا عملکرد صحیح دستگاه حفظ شود.
 5. تمدید دوره عمر: در برخی موارد، تعمیرات جزئی یا تعویض قطعات می‌تواند عمر دستگاه را تمدید کند.

هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه الکتروشوک

هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه الکتروشوک ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه، مشکلات موجود، قطعات مورد نیاز برای تعمیر و همچنین تعمیرکاری که خدمات را ارائه می‌دهد، متغیر باشد. به طور کلی، هزینه تعمیرات دستگاه الکتروشوک شامل موارد زیر می‌شود:

 1. هزینه تعمیر قطعات: قطعاتی که باید تعویض شوند می‌توانند شامل باتری، الکترودها، یا قطعات الکترونیکی دیگر باشند که خراب شده یا نیاز به تعمیر دارند.
 2. هزینه نیروی کار: هزینه تعمیر دستگاه الکتروشوک شامل هزینه نیروی کار تعمیرکار یا فنیشن است که دستگاه را بررسی می‌کند و تعمیرات لازم را انجام می‌دهد.
 3. هزینه زمان: زمانی که تعمیر دستگاه الکتروشوک طول می‌کشد ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، به خصوص اگر دستگاه باید به کارگاه تعمیر ارسال شود.
 4. هزینه تعمیرات نرم افزاری: اگر تعمیرات نرم افزاری لازم باشد، ممکن است هزینه اضافی داشته باشد.
 5. هزینه نگهداری منظم: هزینه نگهداری دوره‌ای برای دستگاه الکتروشوک ممکن است شامل تعویض باتری‌ها و قطعات فرسوده، بررسی عملکرد دستگاه و تعمیرات پیشگیرانه باشد.

هزینه‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری دستگاه الکتروشوک می‌تواند متغیر باشد و برای اطلاع دقیق‌تر، بهتر است با تامین کننده مربوطه یا تعمیرکار مشورت کنید.

انواع دستگاه الکتروشوک

دستگاه‌های الکتروشوک به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های داخل بیمارستانی و خارج بیمارستانی. هر یک از این دسته‌ها نیز می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. به طور کلی، دستگاه‌های الکتروشوک به شکل زیر تقسیم می‌شوند:

 1. دستگاه‌های داخل بیمارستانی:
  • دستگاه‌های تعداد زیاد شوک: این دستگاه‌ها برای استفاده در بخش‌های مراقبت ویژه یا اورژانس بیمارستانی طراحی شده‌اند و برای تحریک قلب در صورت ایست قلبی استفاده می‌شوند.
  • دستگاه‌های تعداد کم شوک: این دستگاه‌ها برای تعداد محدودی از استفاده‌ها مانند انجام آزمون‌های تنظیم قلب یا تحریک قلب در برخی عملیات‌های جراحی استفاده می‌شوند.
 2. دستگاه‌های خارج بیمارستانی:
  • دستگاه‌های خانگی: برای استفاده در خانه تحت نظر پزشک و در صورتی که فرد دارای خطر ایست قلبی است.
  • دستگاه‌های تلفیقی: این دستگاه‌ها عموماً دارای ویژگی‌هایی مانند تعداد زیادی الکترود، نمایشگر بزرگ و قابل فهم و ضربان سنج هستند که برای استفاده در محیط‌هایی مانند باشگاه‌های ورزشی یا مراکز تجاری مناسب هستند.

در هر صورت، استفاده از دستگاه‌های الکتروشوک باید تحت نظر و توصیه پزشک باشد و تعلیمات و دستورالعمل‌های مربوطه را رعایت کنید.

بیشتربدانید:تعمیر دستگاه بخور گرم ” مرکز تعمیر دستگاه بخور گرم “

مواردی که الکتروشوک نیاز به تعمیر دارد:

الکتروشوک‌ها، مانند هر دستگاه پزشکی دیگری، ممکن است به تعمیرات و خدمات نگهداری نیاز داشته باشند. مواردی که الکتروشوک ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد عبارتند از:

 1. آسیب فیزیکی: ضربه، سقوط یا استفاده نادرست می‌تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه شود که نیازمند تعمیرات است.
 2. عدم کارکرد صحیح: ممکن است دستگاه به دلیل مشکلات در قطعات داخلی، نیاز به تعمیرات داشته باشد.
 3. خطاهای نرم افزاری: نرم افزار دستگاه الکتروشوک ممکن است به دلیل مشکلات نیازمند به تعمیرات باشد.
 4. باتری ضعیف یا تخلیه شده: باتری دستگاه الکتروشوک باید به صورت منظم بررسی و تعویض شود تا عملکرد صحیح دستگاه حفظ شود.
 5. تمدید دوره عمر: در برخی موارد، تعمیرات جزئی یا تعویض قطعات می‌تواند عمر دستگاه را تمدید کند.
 6. موارد دیگر: عوامل دیگری مانند خرابی در صفحه نمایش، مشکلات در اتصالات الکتریکی، یا نقص در عملکرد الکترودها نیز می‌تواند نیاز به تعمیر داشته باشد.

برای تعمیرات و خدمات نگهداری، بهتر است با تامین کننده معتبر و متخصص در این حوزه تماس بگیرید تا مشکلات دستگاه شما رفع شود.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ ها است. این موضوع سبب می‌ شود تا کرج طب به‌ عنوان یکی از گزینه‌ های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ ساز ها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌ های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌ های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج