تعمیرات فشار سنج عقربه ای

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات فشار سنج عقربه ای می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌ شود، توسط تکنسین‌ های دانش آموخته‌ ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات فشار سنج عقربه ای

تعمیر فشار سنج عقربه ای مواردی همچون تعمیر کاف، عوض کردن کیسه، عوض کرن گیج تعیین کننده فشار خون و غیره را شامل می شوند.

مشکلات شایع در تعمیرات فشار سنج عقربه‌ ای

عقربه‌ ها حرکت نمی‌کنند:

یکی از مشکلات شایع در فشار سنج عقربه ‌ای، عدم حرکت عقربه ‌ها بوده است که این ممکن است بخاطر خرابی مکانیسم داخلی یا آسیب به عقربه ‌ها باشند.

نمایشگر خراب بوده است:

گاهی وقت ها نمایشگر فشار سنج عقربه‌ ای خراب شده و اطلاعات به درستی نشان داده نمی ‌شود. این مشکل نیاز به تعمیر داشته است.

انواع تعمیرات دستگاه فشار سنج عقربه ای

فرقی نمی کند که از چه نوع فشار سنج و چه نوع مارکی استفاده می کنید در صورت مشاهده اینکه نمایشگر دستگاه خراب شده و دیگر عمل نمی کند، می توانید از خدمات فوق حرفه ای تعمیر کاران استفاده نمایید.

هنگامی که قصد استفاده از فشار سنج بازویی را دارید، باید تا جایی که امکان دارد آستین لباس خود را بالا بزنید و یا لباسی بپوشید که دارای آستین گشاد باشد تا در صورت نیاز بتوانید دست خود را از آستین خارج کنید.

برای استفاده از فشار سنج های مچی، نحوه کار کمی متفاوت بوده و با بستن بر دور مچ دست خود و نگه داشتن آن در کنار قلب، می تواند از میزان فشار خون خود مطلع گردید.

بیشتربدانید:تعمير تجهيزات پزشکی

مزایای تعمیرات فشارسنج عقربه ای

تعمیر فشار سنج عقربه ‌ای دارای مزایای مهمی بوده است که به شرح زیر می‌باشند:
• صرفه ‌جویی در هزینه ها: تعمیر فشار سنج عقربه‌ ای اکثرا ارزان‌ تر از خرید یک واحد جدید بوده است. این به شما کمک می‌کند تا از هزینه‌ های اضافی  جلوگیری کنید.
• حفظ محیط زیست: با تعمیر و استفاده از دستگاه‌ های قدیمی‌ تر به جای خرید مدل ‌های جدیدتر،می ‌توان محیط زیست را حفظ کرد که این به کاهش تولید زباله الکترونیکی کمک می‌کند.
• افزایش دقت: تعمیر فشار سنج به شما این امکان را می‌ دهد تا دقت اندازه‌ گیری را حفظ کنید و به ویژه اگر از دستگاه برای کارهای حرفه‌ای یا دقیق استفاده می‌کنید.
• افزودن عمر مفید: با تعمیر منظم و نگهداری درست،می ‌توان طول عمر مفید فشار سنج عقربه‌ای خود را افزایش دهید و برای مدت طولانی ‌تر از آن استفاده کنید.
• کاهش مسائل ناشی از زباله الکترونیکی: با تعمیر فشار سنج عقربه‌ ای،کمک به کاهش مشکل مرتبط با دفع زباله‌ های الکترونیکی می‌کنید و به محیط زیست کمک خواهید کرد.

تعمیر فشار سنج عقربه‌ای به شما در صرفه‌ جویی هزینه کمک می‌کند و به حفظ محیط زیست و افزایش دقت دستگاه شما هم کمک می‌کند.

اشکالات فشار سنج و نحوه برطرف کردن آن ها

فرسوده شدن شلنگ های رابط،کاف و پوآر:در صورتی که متوجه نشتی هوا در هر قسمت از این موارد شدید،باید برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.
نقص فنی در پمپ هوا:باید اقدام به عوض کردن پمپ هوا کرد.
ایجاد مشکلات در کالیبراسیون گیج فشار:در صورتی که صفر این نوع فشار سنج تنظیم نباشد به کمک پین محل،می توان آن را تنظیم کرد. برخی موقع ها بالشتک های درون گیج دچار مشکل شده که موجب نشتی و کم شدن باد درون کاف می شوند در این صورت می توان آن ها را لحیم و یا در صورت نیاز تعویض کرد.

اگر امکان تعویض آن وجود نداشت،باید کل گیج را عوض کرد.

آیا می‌شود فشارسنج عقربه ‌ای خود را در خانه تعمیر کرد؟

می ‌شود فشارسنج عقربه‌ای خود را خودتان تعمیر کنید اگر دارای مهارت مورد نیاز و دسترسی به ابزارهای لازم باشید و اگر مشکلی در فشارسنج عقربه ‌ای تشخیص داده ‌اید و معتقدید که آن را تعمیر می کنید.

می ‌توان به مراحل زیر عمل کرد:

  • مطالعه دفترچه راهنما: ابتدا دفترچه راهنما تعمیر فشارسنج را مطالعه کرده گه این دفترچه اطلاعات مفصلی در مورد نحوه تعمیر و نگهداری دستگاه شما را دارد.
  • تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز: مطمئن شوید که دارای تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای تعمیر هستید که این ممکن است شامل مغزی،پیچ گوشتی،قطعه جایگزین و منابع تعیین فشار باشند.
  • باز کردن دستگاه: با دقت و با استفاده از ابزارهای مناسب و خوب،دستگاه را باز کرده تا به قطعات داخلی دسترسی پیدا کنید.
  • بررسی و تعمیر قطعه: قطعات داخلی را بررسی کرده و هر قطعه‌ای که خراب یا کثیف به نظر می‌رسد را تعمیر یا تعویض کنید.
  • تست کردن و تنظیم مجدد: پس از تعمیرات فشارسنج را تست کرده و از دقت اندازه‌گیری اطمینان حاصل کنید.

بیشتربدانید:تعمیر دستگاه بخور گرم ” مرکز تعمیر دستگاه بخور گرم “

چگونه از فشارسنج عقربه ‌ای‌ در مدت زمان طولانی‌ استفاده کنیم؟

برای استفاده کردن از فشارسنج عقربه ‌ای در مدت طولانی‌ باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

نگهداری صحیح آن

دستگاه را در محیطی خشک و خنک نگه دارید و از تماس با آب و رطوبت جلوگیری کرده.
از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و دستگاه را در جاهای ایمن و دور از ضربات و سقوط‌ قرار دهید.

تنظیم مجدد عقربه

عقربه ‌ها را با دقت تنظیم مجدد کنید تا نمایش صحیح داشته باشید.
در صورت نیاز به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کرده تا تنظیمات دقیق‌تری انجام دهند.

نگهداری منظم و درست

تعمیر و نگهداری منظم را انجام داده و قسمت ‌های خارجی را به صورت منظم تمیز کرده و از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری کنید.

در دما و فشاری مناسب استفاده کنید

دستگاه را در محدود دمای مناسب و فشار تعیین شده توسط سازنده استفاده کرده. از قدرتمند ترین فشارسنج‌ برای کارهای حرفه‌ای استفاده کنید تا به عمر مفید و خوبی دست یابید. با رعایت کردن این مورد می‌ توان از فشار سنج عقربه‌ ای‌ برای مدت بیشتری استفاده کرده و دقت و کارایی آن را حفظ نمود.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ ها است. این موضوع سبب می‌ شود تا کرج طب به‌ عنوان یکی از گزینه‌ های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ ساز ها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌ های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌ های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج