تعمیرات دستگاه بخور گرم

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات دستگاه بخور گرم می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات دستگاه بخور گرم

بخور گرم یک وسیله مهم برای تولید بخور در آشپزخانه است. این دستگاه‌ با مرور زمان و استفاده زیاد ممکن است دچار اختلال شوند که در این مقاله قصد داریم به شما نکات و راهنمایی‌ هایی برای تعمیر دستگاه خود ارائه دهیم.

نکات مهم برای تعمیرات دستگاه بخور گرم خود

بخور گرم یکی از وسایل مهم در خانه است که برای ایجاد بخور برای داشتن پوستی صاف استفاده می ‌شود. با مرور زمان و استفاده مکرر ممکن دستگاه بخور گرم شما دچار اختلال شود.و برای افزایش عمر مفید دستگاه و جلوگیری از هزینه ‌های اضافی،می ‌توان به نکات زیر توجه کنید.

شناسایی مشکلات اصلی

قبل شروع به تعمیر دستگاه بخور لازم است مشکل اصلی را تشخیص داده که این مرحله شامل بررسی علائم اختلالی و عملکرد غلط دستگاه است.

بررسی منبع تغذیه

اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی به منبع تغذیه وصل شده و برق مورد نیاز را دریافت می‌کند.

بررسی قطعات داخلی

گاهی اوقات عیب و خرابی در قطعات داخلی دستگاه می ‌تواند مشکلات را به وجود بیاورد. اگر ممکن دستگاه را باز کرده و قطعات را بررسی کنید.

تعمیرات دستگاه بخور گرم

بیشتربدانید:تعمیر دستگاه بخور گرم ” مرکز تعمیر دستگاه بخور گرم “

عیب ‌یابی نورها

دستگاه‌ بخور گرم اکثرا دارای نمادهاهای اطلاعات هستند که اگر نوری روشن نمی‌شود یا اختلال را نشان می‌دهد،به معنی وجود مشکل است.

تعمیرات ساده خودکار

در برخی از موارد،مشکلات کوچک دستگاه را می‌توان با تعمیرات ساده ی خودکار رفع کرد.و اگر دستگاه نیاز به راه ‌اندازی مجدد داشته باشد دستگاه را خاموش کرده و چند ثانیه صبر کرده و بعد دوباره روشن کنید.

تنظیمات دستگاه

بعضی وقتا مشکلات بخاطر تنظیمات اشتباه دستگاه ایجاد می ‌شود. تنظیمات را به تنظیمات کارخانه برگردانید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت به تعمیرات پیشرفته نیاز دارید که به تخصص بیشتری احتیاج دارد.

تعویض قطعات

اگر قطعه ‌ای خراب شده باشد نیاز به تعویض آن داشته که قطعات جایگزین را با دقت انتخاب کنید و در صورت مشکل پیچیده‌ تر،بهتر از خدمات تخصصی در این زمینه استفاده کنید.

افزایش عمر مفید دستگاه

تعمیر دستگاه باعث افزایش عمر آن می‌شود. با رفع مشکل و تعمیر قطعات خراب دستگاه به عملکرد بهتر آن دست می ‌یابد.

صرفه‌جویی در هزینه‌ ها

تعمیر دستگاه اکثرا هزینه کمتری نسبت به خرید یک دستگاه جدید را دارد. با توجه به افزایش قیمت دستگاه‌ و تجهیزات خانگی،تعمیر آن می ‌تواند گزینه ‌ای خوب تر باشد.

حفظ محیط زیست

تعمیرات دستگاه‌ به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. با جلوگیری از دور انداختن دستگاه‌ های خراب شده می ‌توان محیط زیست را طولانی مدت حفظ کرد.

ارتقای مهارت ‌های خود

اگر خودتان به تعمیر دستگاه بخور گرم می پردازید،می ‌توان مهارت‌ های خود در زمینه تعمیرات و مکانیکی را ارتقاء دهید. این مهارت می‌تواند در زمینه ‌های دیگر هم به شما کمک کنند.

تعمیرات دستگاه بخور گرم

بیشتربدانید:تعمیر الکتروشوک ” مرکز تعمیرات الکتروشوک “

حفظ ارزش دستگاه

با تعمیر ارزش و قیمت آن حفظ می‌ شود که اگر در آینده تصمیم به فروش دستگاه داشته باشید،دستگاه تعمیر شده ارزش زیادتری خواهد داشت.

انعطاف‌ پذیری در زمان

تعمیر کردن دستگاه بخور گرم معمولاً زمان خیلی کمتری نسبت به خرید یک دستگاه جدید می‌برد.که این به شما انعطاف‌پذیری در مدیریت زمان را می‌دهد.

دستگاه بخور گرم از فواید زیادی برخوردار است که به افزایش عمر دستگاه و صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها،حفظ محیط،ارتقاء مهارت ‌ها،حفظ ارزش دستگاه و ایجاد رضایت کاربران را ایجاد می کند.

علت نشتی آب از دستگاه بخور چیست

 1. عدم اتصال درست مخزن آب با بدنه اصلی دستگاه. باید بررسی کرد که مخزن آب به خوبی در جای خود قرار گرفته و محکم روی بدنه بسته شود.
 2. اگر سطح آب در مخزن بخور بیش از حد زیاد باشد،ممکن آب سرازیر شده و از دستگاه چکه کند.
 3. ممکن بدنه دستگاه بخور آسیب دیده باشد یا شکسته باشد که در این صورت آب از آن خارج خواهد شد.
 4. اگر شیر دستگاه به خوبی کار نکند،ممکن است باعث نشت آب از دستگاه شود.

چرا دستگاه بخور بوی نامطبوعی را می دهد

 1. یکی از دلیل های رشد باکتری در مخزن آب روی فیلتر دستگاه است.
 2. وقتی که دستگاه بخور روشن می شود،غبار گرم یا سرد ذرات بدبو را به هوا منتقل می کند و در نتیجه بوی بدی در اتاق ایجاد شود.
 3. این مشکل می تواند ناشی از تجمع رسوبات معدنی در دستگاه باشد که باعث ایجاد بوی بد هم می شود.

برای نگهداری و استفاده بهینه تر از دستگاه بخور باید به چند نکته توجه داشته باشیم.

1-دستگاه بخور گرم شما باید حداقل هفته ای یکبار کاملا ضد عفونی شود که این باعث می شود تا محیط شما تمیز تر باشد و قبل از استفاده آن را تمیز کنید.

2- قبل از روشن شدن دستگاه بخور از خشک بودن آن مطمئن شوید و اگر از قبل آب داخل آن بود آن را خالی کرده،مخزن و سایر قسمت ها را شسته و آن را خشک کنید و دوباره آب داخل آن بریزید.

3-برای پر کردن مخزن آب از آب مقطر استفاده کرده. آب معمولی دارای املاحی است که دستگاه بخور آن املاح را همراه با بخار آب به اطراف پخش خواهد کرد و به صورت ذرات گرد و غبار در هوا پخش خواهد شد. از طرفی آب معمولی بخاطر داشتن املاح محیط مناسبی برای رشد باکتری ها را ایجاد می کند.

4-اگر می خواهید برای مدت طولانی از دستگاهتان استفاده نکنید آب آن را خالی کرده و ضدعفونی کرده و بعد از این که آن را خشک کردید به کنار بگذارید. چونکه عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه و پر بودن مخزن ،به دلیل راکد بودن آب مخزن محیطی برای رشد باکتری ها و میکروب ها را ایجاد می کند.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج