مزیت استفاده از سی پپ

ما در این مطلب به مبحث مزیت استفاده از سی پپ می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌ شود، توسط تکنسین‌ های دانش آموخته‌ ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشار سنج‌ ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌ سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

دستگاه سی پپ و کاربرد آن

 این دستگاه‌ها برای درمان مشکل تنفسی در خواب که به اصطلاح آپنه انسدادی خواب نامیده می‌شود به کار می‌روند دستگاه‌های فشار مثبت تنفسی هوا یا سی پاپ فشار هوای شش‌ها را وارد اندام‌ تنفسی می‌کنند و استفاده از این دستگاه ها آسان بوده است .

این دستگاه از سه بخش موتور شلنگ و ماسک تشکیل‌ شده است که هر کدام انجام کار خاصی را به عهده دارد و به یاد بیارید که قبل از استفاده از دستگاه بهتر که توسط پزشک مرتبط مورد بررسی قرار بگیرد و توسط پزشک تجویزشده باشد.

مزیت های دستگاه سی پپ و اتو سی پپ کاملا واضح بوده است و تاثیر زیادی در بهبود کیفیت خواب شما می‌گذارد .

مزیت استفاده از سی پپ

آپنه انسداد خواب یکی از موارد خطرناک به حساب می‌ آید پس باید به دنبال راهکار درست باشید که یکی از آن ها استفاده کردن از دستگاه سی پپ بوده است  و بهتر قبل از استفاده از آن اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس به استفاده از آن بپردازید.

بیشتربدانید:تعمیرات فشارسنج ” تعمیر دستگاه فشار خون ” انواع دستگاها

افزایش انرژی

مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ تنها در بهبود مشکلات خواب شما خلاصه نمی‌شود بلکه استفاده از این دستگاه موجب افزایش انرژی و توانایی شما نیز می‌شوند. استفاده از این دستگاه موجب بهبود انرژی و تجدید حیات شما خواهد شد و تجربه زندگی جدیدی را برای شما فراهم می‌کنند.

افزایش سلامتی قلب

برای افرادی که مبتلا به آپنه انسدادی خواب هستند محافظت از قلب سالم با استفاده از دستگاه سی پپ انجام می‌شود مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ در کمک به سلامتی قلب نیز مشهود است.

مشکلات خواب در افراد ریسک ابتلا به بیماری‌هایی همچون فشارخون بالا بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد در نتیجه استفاده از این دستگاه در کاهش ابتلای افراد به بیماری‌های خطرناک موثر بوده است.

 به عنوان مثال زمانی که بیماران با استفاده از این دستگاه درمان می‌شوند، ممکن است فشارخون به طور قابل توجهی کاهش یابد در نتیجه مصرف داروهای فشارخون هم کاهش خواهد یافت پس بهتر بوده است این بیماری را جدی  گرفته و هرچه سریع‌تر برای شروع روند درمان به پزشک مراجعه کنید.

کاهش نفخ

 استفاده از این دستگاه کمک زیادی به کاهش نفخ افراد می‌کنند به همین دلیل آنها خواب راحت‌تری را تجربه می‌کنند مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ در جنبه‌های گوناگون قابل مشاهده است. به همین خاطر است که افراد زیادی خواهان استفاده این مورد هستند.

زیبایی ظاهری

قطعا ظاهر شما در روزهایی که خواب خوب و کافی داشته اید با سایر روزها قابل مقایسه نیست جالب است بدانید که بهره‌مندی از این دستگاه موجب کاهش قرمزی صورت و زیبایی آن تاثیر می‌گذارد تحقیقات نشان داده است که بیمارانی که به طور مداوم از این روش درمانی استفاده می‌کنند هوشیارتر و جوان‌تر به نظر می‌رسند در نتیجه این مورد محبوبیت دستگاه را افزایش می‌دهند.

بیشتربدانید:تعمیر الکتروشوک ” مرکز تعمیرات الکتروشوک “

خواب بهتر با شریک زندگی

ممکن است همسر شما از خروپف شما در هنگام خواب آزار ببیند خروپف اغلب به دلیل انسداد خواب است و عدم درمان موثر نه تنها شما بلکه شریک زندگی‌تان هم خواب خوب و درستی نخواهد داشت پس مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ درباره زندگی مشترکتان هم قابل مشاهده است و بهتر است در جهت بهبود روابط با همسرتان هرچه زودتر نسبت به درمان اقدام کنید.

تجربه صمیمیت بیشتر

روابط صمیمی نقش مهمی در سبک زندگی سالم دارد و بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب ممکن بوده است که کمبود صمیمیت و کاهش میل جنسی را تجربه می کند و استفاده مدام از این روش درمانی عملکرد و رضایت جنسی را به میزان قابل توجه و زیادی بهبود می بخشد در نتیجه بر مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ اضافه می‌شود.

مسافرت بهتر

استفاده از مزایای سفر و استراحت کافی در این مواقع برای هر انسانی لازم بوده است و قطع انجام کارهای روزمره تغییر در روند زندگیتان تجربه‌ای لذت‌بخش و عالی به نظر می‌آید ولی اختلال در خواب موجب لذت نبردن شما از مسافرت خواهد شد و بهتر است از این مزیت دستگاه سی پپ نیز بهره‌ مند شد و خواب کافی را تجربه کنید.

صرفه‌جویی در هزینه و زمان

 این دستگاه به طور غیرمستقیم باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود و آپنه خواب خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل فشارخون بالا سکته مغزی و دیابت افسردگی و سایر بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

کنترل دیابت

آپنه انسدادی خواب اکثرا در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دیده می‌شود و مزیت دستگاه سی پپ  در کنترل بیماری دیابت شاهد است و باعث ثبات قندخون می‌شود.بر اساس مطالعات استفاده از این روش درمانی کنترل گلوکز را بهبود می بخشد و گاهی اوقات به اندازه داروهای ضد دیابتی موثر بوده است.

جلوگیری ضعف در شنوایی

مطالعات نشان داده که افراد مبتلا به آپنه خواب 90%بیشتر در معرض خطر کم‌شنوایی قرار دارند و درمان با دستگاه سی پپ باعث کاهش از خروپف می‌شود در نتیجه خطر ابتلا به مشکلات شنوایی را هم کاهش می‌دهد.

کاهش خواب آلودگی در طول روز

به طور معمول افرادی که دچار مشکلات خواب هستند از مزیت دستگاه سی پپ و اتو پپ اطلاعی ندارند این روش درمانی علاوه بر موارد ذکرشده خواب آلودگی و خستگی افراد در روز را هم کاهش می دهند. چون با استفاده از این دستگاه ها افراد خواب راحت تر و کافی در طول روز خواهند داشت.

کاهش فشارخون

یکی از بیماری‌هایی که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است، عدم تعادل فشارخون است.این بیماری باید به صورت مناسب کنترل بشود مزیت دستگاه سی پپ و اتو سی پپ در کاهش فشارخون نیز مشاهده می‌شود اگر شما نیز از جمله این افراد هستید بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام کنید.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ ای دارد. به طوری‌ که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیر اکسیژن ساز در کرج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج
Go to Top