علت نشان ندادن فشار خون

ما در این مطلب به مبحث علت نشان ندادن فشار خون می پردازیم. هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

علت نشان ندادن فشار خون

برای کمک به روشن شدن دستگاه در اینجا برخی از کدهای خطایی که ممکن بوده است در دستگاه‌ های اندازه‌گیری فشارخون متفاوت با آن روبرو شوید و همچنین برخی از رایج‌ترین دلیلی که موقع فشارخون می‌توان پیام خطا را مشاهده کنید بررسی می‌شود.

کد خطا در دستگاه فشار خون

نمایش خطا

علت احتمالی نحوه اصلاح آن ها

چیزی نشان داده نمی‌شود

نداشتن باتری نصب باتری‌ها و فاسد شدن باتری

تعویض کردن با باتری های جدید

وقتی دکمه پاور روشن را فشار می‌دهید آیکون باتری چشمک می‌زند.

قطب‌ مثبت و منفی باتری اشتباه نصب شده.

اکثرا نمی‌تواند فشار را افزایش داد اگر نشت هوا وجود دارد کاف بازویی را بررسی کرده.

کاف بازویی را دوباره نصب بکنید.

مقدار فشار بیشتر از 299 میلی‌متر جیوه بوده است.

از دوباره اندازه‌گیری کنید یا برای کالیبره مجدد فشارسنج را به فروشنده برگردانید.

E2 و E4 در حال اندازه‌گیری دست یا بدن خود را تکان داده.

ثابت باقی مانده و وضعیت بدن خود را درست کنید.

آیکون باتری روشن شده است.

شارژ باتری پایین بوده است.

باتری را عوض کرده و یک بار دیگر فشار را اندازه بگیرید.

مقدار فشار انبساطی یا انقباضی بسیار بالا بوده است.

– کاف بازویی خیلی پایین تر از قلب قرار گرفته است.

– کاف را به درستی نصب نکرده‌اید.

– بدن‌تان را حرکت داده‌اید یا در حین اندازه‌گیری صحبت کرده‌اید.

حالت و موقعیت بدن را یک بار دیگر برای گرفتن فشار اصلاح کرده.

فشار انبساطی یا انقباضی بسیار پایین بوده است.

– کاف بازویی بالاتر از قلب قرار گرفته است.

–  بدن‌تان را حرکت داده‌اید یا در طول اندازه‌گیری صحبت کرده‌اید.

حالت و موقعیت بدن را یک بار دیگر برای گرفتن فشار اصلاح کرده.

بیشتربدانید:تعمیر اکسیژن ساز یوول

کدهای خطای دستگاه دیجیتال فشار خون

EE

خطا در اندازه‌گیری مجدداً اندازه‌گیری کنید کاف را به صورت صحیحی ببندید و در طول اندازه‌گیری بازوی خود را سفت نگه دارید اگر همچنان خطا در اندازه‌گیری وجود داشت دستگاه را به فروشنده یا مرکز سرویس بازگردانید.

E1

وضعیت غیرطبیعی در چرخش هوا

مجدداً اندازه‌گیری کرده و اگر همچنان خطا در اندازه‌گیری وجود داشت دستگاه را به فروشنده بازگردانید.

E2

فشار بیش از mmHg 300 است.

دستگاه را خاموش کنید و اندازه‌گیری را دوباره انجام دهید و اگر همچنان خطا در اندازه‌گیری وجود داشته باشد باید دستگاه را به مرکز سرویس بارگردانید.

E3

خطا در تاریخ

باتری‌ها را از دستگاه خارج کرده و دوباره جایگزین کرده و اگر همچنان خطا در اندازه‌گیری وجود داشته باشد دستگاه را به فروشنده و به مرکز سرویس برگردانید.

Er

فراتر از دامنه اندازه‌گیری

دوباره اندازه‌گیری را انجام دهید و اگر دوباره خطا در اندازه‌گیری وجود داشته باشد باید فشارسنج را به مرکز سرویس بازگردانید.

بیشتربدانید:تعمير تجهيزات پزشکی

دلایل رایج خطاها یا خواندن نادرست

همان‌طور که مشاهده می‌کنید اشکال در فرم یا دستگاه فشار خون نامناسب دلیل اصلی بیشتر پیام‌های خطا و قرائت‌های نادرست بوده است و در این‌جا برخی از مهم‌ترین دلایل این مسائل میپردازیم:

حرکت بیش از حد: هر حرکتی که موقع اندازه‌گیری انجام دهید می‌توان باعث نوسانات چشمگیر فشار اندازه‌گیری شود.

کاف به درستی نصب نمی شود: اگر کاف شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک بوده است یا خیلی محکم یا شل به دور بازو بسته شود ممکن است اندازه‌گیری دقیقی نداشته باشید یا دستگاه شما نتواند اندازه‌گیری را به درستی ثبت بکند.

شلنگ هوا یا نشت مسدود شده: ممکن بوده است شلنگ هوا دستگاه شما مسدود شود و در غیر این صورت ممکن است نشتی در شلنگ رابط یا کاف وجود داشته باشد با گوش دادن به شلنگ رابط و کاف برای صدای هوا می‌توانید نشتی را بررسی کنید و مطمئن شوید که شلنگ را نیشگون نمی‌گیرید و نباید آن را گره خورده یا دور هر چیزی بپیچید.

کمبود باتری: این کار اکثرا دلیل باد نشدن کاف بوده است چونکه پمپ دستگاه شما برای باد شدن کاف شما به مقدار مشخص و زیادی برق نیاز داشته است و حتی اگر باد کردن کاف خیلی طول بکشد اندازه‌گیری شما ممکن است تمام بشود و با کد خطا پایان یابد و نماد کمبود باتری را در دستگاه خود بررسی کنید و در صورت لزوم آن‌ها را تعویض کرده.

نکات مهم برای اندازه‌گیری دقیق فشارخون

همراه با پیام‌های خطای دستگاه فشارخون ممکن است در حال خواندن فشارخون باشید که درست به نظر نمی‌رسند و در حالی که بخاطر رژیم غذایی استرس یا بقیه عوامل ممکن است فشارخون شما افزایش یابد شما ممکن است بصورت تصادفی مواردی را در نظر نگیرید و این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید دقیق‌ترین میزان فشار خون را اندازه می گیرید.

موقع اندازه‌گیری صحبت نکرده و صحبت کردن در طول یک تست می‌تواند تا 10 امتیاز به فشار شما اضافه کند.

کاف را روی پوست برهنه خود قرار داده و نیم سانتی‌متر بالاتر از خم شدن آرنج خود باشد و داشتن لباس بین کاف و پوست می‌تواند تا 50 میلی‌ جیوه به میزان فشار اضافه کند.

پاها را روی زمین صاف و پاهای خود را بدون ضربدری نگه داشته و عبور پاها از روی یکدیگر رگ‌های شما را فشرده کرده که می‌تواند فشار شما را بالا ببرد.

در طی 30 دقیقه قبل از اندازه‌گیری از مصرف کافئین و سیگار خودداری کرده و کافئین و نیکوتین هر دو می‌تواند فشارخون شما را افزایش بدهند.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج