تعمیرات اکسیژن ساز یوول

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات اکسیژن ساز یوول می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات اکسیژن ساز یوول

تجهیزات پزشکی که موظف اند تا هوای محیط را جمع آوری کنند و اکسیژن خالص را به صورت نامحدود تولید کنند و در اختیار بیماران قرار دهند،دستگاه اکسیژن ساز نام دارد.

می­توان گفت عملکرد این دستگاه به گونه ­ای است که پس از دریافت اکسیژن مورد نیاز،نیتروژن موجود در هوا را عبور می­ دهد و نگه می‌دارد و اکسیژن را با خالص بودن میزان 95 درصد تولید می­کند.

اکسیژن سازهای خانگی به این صورت که حمل و نقل و جابه جایی آن به آسانی و بدون هیچ مشکلی انجام می ­شود و تمام افرادی که نیاز به اکسیژن دریافتی در منزل دارند می­ توانند بدون هیچ محدودیتی از آن ها را استفاده کنند. این نوع دستگاه برای افرادی که از بیماری­ های تنفسی و مشکلات ریوی دارند مفید است.

نحوه نگهداری از آن ها و تعمیر دستگاه اکسیژن ساز به صورت اصولی برایشان امری ضروری و مهم بوده است.

بیشتربدانید:سرویس دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن مشکل دار چه علائمی دارد؟

بسیاری از وسایل به ویژه تجهیزات پزشکی پس از مدت زمانی دچار مشکل می­ شوند و به تعمیرات نیاز داشته باشد. دستگاه اکسیژن ساز هم از این قاعده مستثنی نبوده و به روشی که ممکن است با گذشت زمان با استفاده از علائمی خود را نشان بدهد.

تعمیر دستگاه اکسیژن در زمان اولیه با بروز علائم می­ تواند در طول عمر و دوام دستگاه تاثیر زیادی داشته باشد.اگر علائمی مثل لرزش دستگاه،داغ شدن بیش از حد،روشن شدن چراغ هشدار،بوق های ممتد،صدای دستگاه و از کار افتادن یهویی آن مشاهده کردید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

عیب یابی دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن سازها از اجزای گوناگونی ساخته شده اند که می­ شود به فیلترها،کمپرسور هوا،شیر برقی یا دریچه های متحرک،مخزن اکسیژن،سیلندر زئولیت،فلومتر و لیوان مرطوب کننده اشاره کرد.با بروز مشکل در هر اجزا دستگاه باید عیب یابی و تعمیر شود.

همانگونه که در بخش قبلی گفته شده در صورت از کار افتادن دستگاه اول باید اتصال برق به دستگاه را چک کرد زیرا در صورت قطعی برق چراغ دستگاه خاموش می ­شود و در آخر دستگاه کار نخواهد کرد.

اما در حالت دیگه ای اگر دستگاه هشدار بدهد و همزمان چراغ شاخص هم روشن شود،می­توان گفت دکمه محافظ دچار ایراد شده است و با روشن کرذن دکمه محافظ می شود به راحتی تعمیر دستگاه اکسیژن ساز را انجام داد.

از طرفی وقتی می­توانید متوجه این شوید که عیب از مانومتر دستگاه است که روی صفحه نمایش هشدار E03 نمایش داده شود و پس از 3 ثانیه بوق به سرعت به صدا دربیاید.

ممکن است هر 20 ثانیه صدای کوتاهی از دستگاه بشنوید و همزمان اخطار E01 بر روی صفحه نمایش دیده شود. در این حالت عیب دستگاه مربوط به مسیر اکسیژن بوده است.

بیشتربدانید:تعمير کاف فشار سنج ” مرکز تعمير کاف فشار سنج “

تعمیر دستگاه اکسیژن به چه صورت بوده است

تعمیر زئولیت

زئولیت در دستگاه اکسیژن ساز مسئولیت ذخیره  اکسیژن را دارد و به عنوان یکی از مهم ترین اجزای این دستگاه شناخته میشود. از این رو برای تعمیرات زئولیت نیاز است تا قطعه توسط یک تعمیرکار حرفه­ ای خوب تعویض بشود.

تعمیر کار حرفه ­ای این دستگاه به تمامی قطعات و روش­ های تعمیر آن‌ها مسلط بوده.با به‌کارگیری روش­ های پیشرفته و همچنین با در نظر گرفتن مدل دستگاه و اندازه زئولیت نسبت به تعویض آن اقدام می کند.

تعمیر کمپرسور

کمپرسور در این نوع دستگاه به عنوان یک قطعه مهم عمل می­کند به گونه ­ای که اگر با مشکل مواجه شود،علاوه بر اینکه روی عملکرد دستگاه تاثیر مخربی دارد،باعث می­ شود تا سلامتی بقیه قطعات هم به خطر افتد.باید در صورت مشاهده هر گونه خرابی در کمپرسورها سریعا دستگاه را به دست تعمیر کار حرفه­ ای بسپارید.

تعویض فیلتر

تعویض فیلتر یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید تمامی مراحل آن با دقت انجام شود. در مرحله اول فیلتر را که اکثرا در پشت یا کنار دستگاه تعبیه می ­شود،خارج کنید تا بتوان آن را شست و شو و تعویض کرد و برای پاک کردن گرد و غبار و ذرات خاک که در لا به لای فیلتر قرار گرفته­ نیاز است آن را با آب گرم بشویید.

برای شست و شو کامل کمی مایع ظرفشویی هم برای از بین بردن آلودگی بر روی فیلترها کمک بگیرید. البته باید توجه داشته که در این مرحله استفاده از صابون بخاطر باقی ماندن یک لایه بر روی فیلتر پس از شست و شو توصیه نمی­ شود.

در آخرین مرحله باید فیلتر را به طور کامل خشک کرده و پس از آن در محل مورد نظر بر روی دستگاه نصب کرده و از طرفی در این مرحله می­ توانید بررسی پارگی و ساییدگی فیلتر را بطور دقیق انجام دهید و در صورت مشاهده کوچک­ترین مشکل باید فیلتر را تعویض کرده. به طور کلی عمر فیلتر ها بین 6 ماه تا یک سال بوده است.

نکات مهم در نگهداری دستگاه های اکسیژن ساز

رعایت نکات و اصول نگهداری تجهیزات به ویژه دستگاه­ های اکسیژن ساز باعث این می شود تا علاوه بر افزایش طول عمر آن،سلامت قطعات تضمین شود و در اخر نیاز کمتری به تعمیر دستگاه خواهد بود.

 برای استفاده از دستگاه نیاز به برق ثابت بوده بنابراین می شود از طریق یک دستگاه محافظ برق،اکسیژن ساز را بدون هیچ مشکلی راه اندازی کرد.فردی که از دستگاه اکسیژن ساز خانگی استفاده می­کند باید جریان هوا را در محیط اطراف دستگاه بررسی کرده و اگر جریان هوا در اطراف فیلتر به درستی در گردش نباشد در هنگام استفاده بر روی عملکرد درست دستگاه تاثیر مخربی خواهد گذاشت.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.

وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات بخور سرد و بخور گرم
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج