تعمیر اکسیژن ساز در کرج

ما در این مطلب به مبحث تعمیر اکسیژن ساز در کرج می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیر اکسیژن ساز در کرج

پروسه تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز از جمله اولیه ترین وظیفه های کرج طب محسوب می‌شود. دستگاه‌های اکسیژن ساز، لوازم های حیاتی در حیطه پزشکی هستند که با تمرکز اکسیژن از هوا، این گاز کلی را به مقدار لازم برای بیماران ایجاد می‌کنند.

با بروز شدن علم و فناوری، پروسه اکسیژن تراپی به کمک دستگاه‌های مختلف اکسیژن ساز بسیار سهولت یافته است.

این دستگاه‌ها تحت عنوان قسمتی از لوازم های پزشکی ضروری به سرویس و تعمیرات دوره‌ای احتیاج دارند تا برترین فعالیت خود را عرضه دهند و بیماران بتوانند به آسانی و بدون مشکل از آنها بهره گیری کنند.

حتی در مواقعی که دستگاه‌ها خراب نشوند، سرویس‌دهی به آنها الزامی است تا قابلیت بهره مطلوب از این تجهیزات حیاتی ایجاد گردد. در ادامه این مطلب، به مطالعه جزئیات بیشتری راجب خصوصیت ها و نکته های مرتبط با تعمیرات دستگاه‌های اکسیژن ساز پرداخت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر اکسیژن ساز در منزل

دستگاه تولید اکسیژن چه دستگاهی است؟

همانگونه که بیان کردیم، دستگاه تولید اکسیژن یکی از اقلام و لوازم های پزشکی است. این دستگاه‌ها تحت عنوان قسمتی اساسی از لوازم های پزشکی به شمار میروند و برای ایجاد کردن اکسیژن کافی برای بیمارانی که با مشکل های تنفسی مواجه هستند، کاربرد دارد.

اشخاص مبتلا به بیماری‌هایی مثل آمفیزم (که به تشدید بیماری ریوی سبب می‌شود)، آسم، پنومونیا، مشکل های قلبی و… همینطور اشخاص مبتلا به بیماری کرونا به علت احتیاج فوری به اکسیژن و مشکل های تنفسی، از این دستگاه به صورت وسیعی بهره گیری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

خدمات تعمیرات و سرویس دستگاه‌های ایجاد اکسیژن

همانگونه که در مقدمه اشاره گردید، این دستگاه‌ها احتیاج به سرویس مداوم دارند تا به برترین شکل کار کنند.

سرویس این دستگاه‌ها بایستی به طوری انجام شود که در هنگام معین بهبود و پایداری کارکرد آنها ضمانت شود.

تحت عنوان یکی از مهم‌ترین عامل ها در عرصه پزشکی، تعمیرات و سرویس دستگاه‌های ایجاد اکسیژن کاری مهم و اساسی به حساب می آیند. در ادامه به مطالعه مرحله های تعمیر و سرویس این دستگاه‌ها می‌پردازیم تا راجب خدمات عرضه شده و کارهایی که در راستای بهبود و تعمیرات دستگاه‌های ایجاد اکسیژن اجرا می‌شود، شرح دهیم.

مرحله های تعمیرات دستگاه ایجاد اکسیژن

برای آغاز فعالیت تعمیرات، اول تست‌های نخستین انجام می‌شود که نشان‌ دهنده مقدار مشکل در دستگاه می‌باشند. به طور مثال، در مرحله نخست، آزمایش خلوص اجرا می‌شود تا درصد خالصیت اکسیژن دستگاه معلوم شود.

تمام بخش های دستگاه بایستی در پنج لیتر در دقیقه، با خلوص میان ۸۸ تا ۹۹ درصد اکسیژن، به صورت نرمال کار کنند.

اگر در این آزمایش مشاهده شود که عدد نشان‌ دهنده خالصیت اکسیژن ۲۱ است، به این معنی است که دستگاه دچار مشکل شده است و احتیاج به تعمیرات دارد. مثلا، امکان دارد مشکل از قطعه هایی مثل شیر برقی یا برد دستگاه باشد.

در بعضی موقعیت ها، دستگاه امکان دارد صدای بلندی ایجاد کند که عموما حاصل شده از مشکل های کمپرسور دستگاه است و عموما اورینگ‌های دستگاه به علت فرسایش احتیاج به تعمیر دارند.

بیشتر بخوانید: اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟

زئولیت در دستگاه اکسیژن ساز

زئولیت با خواص نیتروژن جذبی مخصوص، کارکرد مطلوب در جدا کردن اکسیژن از هوا را در لوازم های تولید اکسیژن پزشکی ایجاد می‌کند. این ماده برای ایجاد جریان هوای پرشده از اکسیژن تا ۹۵٪ در دستگاه‌های ایجاد اکسیژن با جریان هوا تا ده لیتر در دقیقه گسترش یافته است.

سه مکانیسم کلی در جدا کردن وجود دارد: تاثیر مانع فضایی، اثر جنبشی و تاثیر تعادل.

یکی از گارایی های اصلی زئولیت در حیطه بهداشت، غربال مولکولی بر پایه بر لیتیوم است. زئولیت مصنوعی با سازه کریستالی لیتیومی، ظرفیت جذب نیتروژن بسیار، جدا کردن کارایی بالای اکسیژن/نیتروژن و ساختار با دوام به فشار را دارد.

بهره وسیع از اتانول نه فقط برای جذب بخار های هیدراته اتانول مفید است، همینطور برای خشک نمودن ماده های شیمیایی دیگر هم خیلی کاربردی است. به همین خاطر، این سیستم قابلیت بهره در فعالیت های آینده را ایجاد می‌کند.

زئولیت به علت نشان دادن جداسازی N2/O2 در فشار خیلی پایین، بهره اکسیژن را افت داده و مزایای ظرفیت جذب تعادلی آن این است که به صورت اختصاصی برای دستگاه‌های گوناگون تولید اکسیژن  کاربرد دارد.

زئولیت‌های نوع غربال مولکولی CHEMXIN مورد بهره در سیستم‌های PSA/VPSA قرار می‌گیرند و برای متمرکز شدن اکسیژن از هوا به شکل مطلوب مورد بهره قرار می‌گیرند.

مدل های تعمیر اکسیژن ساز ها

برای تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز، اهمیتی ندارد از کدام نوع بهره گیری می‌کنید. این دستگاه‌ها به علت های گوناگون احتیاج به تعمیرات دارند تا برترین کارکرد را ارائه دهند.

برای اجرای تعمیرات، پیشنهاد می‌شود از تکنسین های متخصص و با تجربه در این حیطه بکنید. کرج طب با تیم متخصص و متعهد، حاضر برای عرضه خدمات تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز در خانه می‌باشد.

این دستگاه‌ها تحت عنوان وسیله های حیاتی برای اشخاص با مشکل های تنفسی خیلی اهمیت دارند و کرج طب سبب اطمینان شما از کیفیت تعمیر ها می‌شود.

خدمات تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز شامل چندین موارد میباشد.

1. تعمیرات کمپرسور دستگاه اکسیژن ساز:

یکی از اساسی ترین قسمت های دستگاه اکسیژن ساز کمپرسور آن میباشد. با مرور زمان و بهره مکرر، این بخش امکان دارد خراب شده یا احتیاج به تعمیرات داشته باشد.

2. عوض کردن فیلترها:

دستگاه اکسیژن ساز حاوی فیلترهای هوا میباشند که هوا را تصفیه می نماید. این فیلترها احتیاج به سرویس و در صورت لازم عوض شود.

3. تعمیرات قسمت غلیظ نمودن اکسیژن ساز:

قسمت غلیظ‌ سازی اکسیژن ساز امکان دارد در بعضی مواقع دچار مشکل ها و خرابی شود. در این حالت، تعمیر و برطرف کردن عیب‌ها و مشکلات آن الزامی است.

4. تعمیرات مخزن زئولیت دستگاه اکسیژن ساز:

مخزن زئولیت در دستگاه اکسیژن نقش اساسی دارد و احتیاج به کنترل دوره‌ای دارد. این مخزن‌ها موقع کنترل بایستی احیا و دوباره پر گردند.

بیشتر بخوانید: خرید اکسیژن ساز قابل حمل

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند. به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد. البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات دستگاه فشار سنج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج