تعمیرات اتوکلاو

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات اتوکلاو می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

چه تایمی به تعمیر اتوکلاو دندانپزشکی نیاز پیدا خواهیم کرد؟

اتوکلاو دندانپزشکی یکی از با اهمیت ترین لوازم های دندانپزشکی در مطب های دندانپزشکی به شمار میرود که اساسا بدون وجود آن، حفظ ایمنی در مطب های دندانپزشکی ممکن پذیر نیست.

اگرچه اغلب اتوکلاوهای دندانپزشکی موجود در بازار حاوی کیفیت خیلی بالایی هستند؛ ولی به هر حال خراب شدن این اتوکلاوها دور از انتظار نیست. با توجه به گران بها بودن اتوکلاو دندانپزشکی، تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی مزیت های زیادی را به دنبال دارد.

این مسئله موجب شده تا خیلی از اشخاص به دنبال تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی باشند.

با توجه به اهمیت تعمیر اتوکلاوهای دندانپزشکی موجود در بازار، در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد این مسئله، مشکل های شایع و علت های ایجاد خرابی در اتوکلاوهای دندانپزشکی صحبت کنیم.

لذا، اگر شما هم با نقص خراب شدن اتوکلاوهای دندانپزشکی دست و پنجه نرم می نمایید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر اتوکلاو آزمایشگاهی

اهمیت تعمیرات تجهیزات اتوکلاو دندانپزشکی

اتوکلاو یک وسیله خیلی مهم در مطب های دندانپزشکی به شمار میرود که برای استریل نمودن قطعه ها با بخار خیلی داغ مورد بهره قرار می گیرد. این دستگاه می تواند موجب افت خطر منتقل شدن عفونت و مریضی های واگیردار از یک شخص به شخص دیگر شود.

پس، اساسا وجود این دستگاه در هر کدام از مطب های دندانپزشکی الزامی است. برخی اوقات اتوکلاو دندانپزشکی به علت خرابی قطعه ها، با مشکل های بسیاری روبرو می شود.

امکان دارد این دستگاه نتواند به درستی فعالیت کند و یا لوازم های دندانپزشکی را استریل نماید. با توجه بر اینکه استریل کردن و ضدعفونی نمودن ابزارهای دندانپزشکی، اهمیت بالایی در مطب ها دارد، تعمیر کردن اتوکلاو دندانپزشکی هم اهمیت بسیاری را دارا می باشد.

از جهتی دیگر، هزینه خرید اتوکلاو دندانپزشکی برای مطب های دندانپزشکی و کلینیک ها خیلی زیاد است. این مسئله مبلغ تعمیر اتوکلاو دندانپزشکی را از هر سمتی به صرفه تر نموده است.

البته برای تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی، بایستی از شیوه های تخصصی و اصولی بهره گیری کرد. تا شاهد خرابی دوباره اتوکلاوها نباشیم. حتی در صورت لازم به عوض کردن قطعه ها، لازم است که قطعه های اورجینال یا باکیفیت گزینش شوند تا مجددا دچار خرابی و مشکل کارکرد، نگردند.

بیشتر بخوانید: خرید اتوکلاو آزمایشگاهی

آیا برای تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی احتیاج به تخصص است؟

یکی از پرسش های رایجی که برای دندانپزشکان و دستیاران آن ها به وجود می آید این است که آیا می توان در مطب و بدون تخصص، به تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی اقدام کرد؟

حقیقت این است که تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی از دسته کارهای تخصصی است و حتی امکان دارد تعمیرات یک اتوکلاو با یک مارک با تعمیر یک اتوکلاو با یک مارک دیگر، با شیوه های گوناگونی انجام شود.

لذا، پیشنهاد می شود که اصلا برای تعمیر اتوکلاو دندانپزشکی بدون تخصص فعالیتی انجام ندهید. کوشش کنید که در شرایط خراب شدن اتوکلاو دندانپزشکی، آن را به اشخاص یا مجموعه های با اعتبار در حوزه تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی بسپارید.

گزینش برترین شرکت به شما این قابلیت را می دهد تا بتوانید تا سالیان زیادی از اتوکلاوهای دندانپزشکی بهره گیری کنید، بدون آنکه نگران خرابی دوباره آن ها باشید.

 

مشکل های رایج در اتوکلاو دندانپزشکی

همانگونه که در این مطلب اشاره نمودیم، تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی یک کار الزامی و تخصصی است. پس، نمی توان با عرضه آموزش های تئوری انتظار داشت تا دستیاران دندانپزشک بتوانند به سادگی مرحله های تعمیرات این اتوکلاوها را اجرا کنند.

از این سو از مسئله تخصصی تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی می گذریم و می خواهیم در رابطه با مشکل های شایع و علت به وجود آمدن آن ها صحبت کنیم. با تحت نظر گرفتن مشکل های شایع اتوکلاو دندانپزشکی، می توانید زودتر به کسب خدمات تعمیر اتوکلاوهای دندانپزشکی اقدام کنید تا از ایجاد مشکل های بعدی هم پیشگیری کنید.

البته نقص یابی درست و دلیل بروز نقص در اتوکلاو دندانپزشکی، از نمونه فعالیت های دیگری میباشد که بایستی به شکل تخصصی اعمال شود؛ ولی برای آنکه درک برتری از نقص های رایج در اتوکلاوهای دندانپزشکی داشته باشید، همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: اتوکلاو دندان پزشکی چیست؟

· نشتی آب

یکی از مشکل های شایع در اتوکلاوهای دندانپزشکی نشتی آب است. هیچ اتوکلاو سالمی نبایستی نشتی آب داشته باشد. لذا ، اگر متوجه نشتی آب شدید، اطمینان حاصل نمایید که نقصی وجود دارد. احتمالا برای برطرف کردن این مشکل، احتیاج به یک سرویس برای اتوکلاو خواهید داشت.

· صدمه دیدن تجهیزات در هنگام استریل کردن

بعضی از دستگاه های اتوکلاو توسط خرابی، نمی توانند حرارت داخل دستگاه را تنظیم نمایند. در این مواقع احتمال بروز صدمه در تجهیزات دندانپزشکی بعد از قرار دادن در دستگاه وجود دارد.

پس، اگر بعد از خارج کردن تجهیزات از دستگاه، خرابی و یا ذوب شدن بعضی از آن ها را شاهد بودید، بایستی حتما به تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی اقدام کنید. البته در بیشتر موارد نقص مربوط به تنظیم حرارت غلط است و می توان با عوض کردن تنظیمات، مشکل را رفع کرد.

·کامل نشدن روند استریل کردن به واسطه دستگاه

دستگاه اتوکلاو بایستی به شکل منظم چک شود تا در مواقع بروز نقص و عدم استریل کردن مطلوب، به تعمیر آن اقدام کنید. در شرایطی که هیچ تغییر رنگی را روی برچسب لوازم های دندانپزشکی مشاهده نمی کنید، بایستی به دنبال تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی باشید. امکان دارد بتوانید با سرویس دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی و یا تعمیرات سر وقت، با پایینترین هزینه این مشکل های را رفع کنید.

·خیس بودن لوازم های دندانپزشکی بعد از خارج شدن

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی بعد از اینکه چرخه استریل کردن را اجرا کرد، کلیه تجهیزات را خشک می نمایند. اگر بعد از خارج کردن ابزار های دندانپزشکی، حس می کنید که این ابزار های مرطوب هستند، بایستی در فعالیت اتوکلاو یک نقصی وجود داشته باشد. خوب است برای برطرف کردن این مشکل، از خدمات تخصصی تعمیرات اتوکلاو دندانپزشکی کمک حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: اتوکلاو چگونه کار می کند؟

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند. به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد. البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ساز
  • تعمیرات الکتروشوک
  • تعمیرات ECG
  • تعمیرات فشارسنج