فواید و عوارض اکسیژن ساز

ما در این مطلب به مبحث فواید و عوارض اکسیژن ساز می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

فایده و عوارض اکسیژن ساز

همانگونه که می دانید کلیه کالاهایی که ساخت دست انسان بوده و ما از آنها استفاده می کنیم، فایده و مضرات بسیاری دارند.

از همین جهت امروز در این مطلب قصد داریم برای شما راجع به مزیت ها و معایب دستگاه اکسیژن ساز شرح دهیم تا اطلاعات مورد لازم در این عرصه را بدست آورید و بتوانید این کالا را با دیگر کالاهای مشابه مانند مقایسه نمایید و برترین ها را انتخاب نمایید.

دستگاه اکسیژن ساز چه فایده ها و مزیت هایی دارد؟

در این قسمت بخش، به صورت کامل راجع به فواید و مزیت هایی که این دستگاه دارد صحبت می کنیم تا اطلاعات شما کامل شود و به شما کمک می کند تا بهتر از این دستگاه بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

1- اکسیژن خالصی ایجاد می کند.

طریقه کار این دستگاه به این شکل است که هوای محیط را جذب نموده و نیتروژن آن را نگه می دارد. در مرحله ی بعدی اکسیژن را فشرده سازی می نماید و آن را با خالصیتی میان 90 تا 95 درصد در دسترس شما قرار می دهد.

از همین جهت یکی از مهم ترین و اصلی ترین فایده های اکسیژن ساز، ایجاد اکسیژنی خالص و بی آلایش می باشد.

2- به محیط و وقت وابسته نمی باشد.

همانگونه که در پاراگراف بالا ذکر کردیم این دستگاه برای تولید این ماده استنشاقی، هوای محیط را جذب می نماید. در نهایت یکی دیگر از مزیت های این دستگاه، نداشتن حدود برای فعالیت کردن می باشد.

چون در تمام زمین، هوا جود دارد و شما می توانید در طول شبانه روز و به صورت پیوسته از دستگاه استفاده کنید.

3- با بافت قلبی و عروقی همخوان میباشد.

بی شک می دانید که با کار دم و بازدم، خون می تواند اکسیژن مورد لازم اعضا و اندام های بدن را، به آنها برساند. به صورت کلی می توان نتیجه گرفت که هر شخصی برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج دارد.

خوب است بدانید که دستگاه اکسیژن ساز گردش خون را کنترل و تصفیه می نمایند، مانع بالا رفتن فشار می شوند و امکان هوا رسانی به بافت بدن اشخاص مبتلا به آسم (یا هر اختلال تنفسی دیگری) را هم دارند.

همینطور اکسیژن خالصی که دستگاه های اکسیژن ساز ایجاد می کنند سبب بهتر شدن ریه های اشخاص سیگاری هم می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر اکسیژن ساز در کرج

4- کم بها میباشد.

شما بعد از خرید اکسیژن ساز، مبلغ دیگری پرداخت نخواهید نمود. این در حالی میباشد که کپسول های اکسیژن خیلی گران بها می باشند. در نتیجه اگر اقتصادی تفکر می کنید و به دنبال ابزاری هستید که برایتان به صرفه باشد، ما به شما دستگاه اکسیژن ساز را توصیه می کنیم.

5- اثرات جانبی خیلی زیادی دارد.

حالا دیگر متوجه شده اید که این دستگاه ها، اکسیژن خالص و پاکی را ایجاد می کند. شفاف تر و تازه تر شدن پوست با خونرسانی به آن، کم شدن مقدار استرس و ایجاد شادابی و آسایش، بالا بردن حافظه، اعمال تاثیر مثبت بر روی فعالیت عصبی جنین در شکم زنان باردار، بالا بردن طول عمر، بهتر شدن کیفیت تنفس و… بعضی از فایده ها و مزیت های دریافت اکسیژنی خالص و همیشگی هستند.

۶- وزن اندک نسب به کپسول های اکسیژن ساز

در زمان قدیم بیماران خانگی اقدام به بهره از کپسول اکسیژن میکردند ولی این روز ها بهره مندی از کپسول تقریبا منسوخ گردیده است.

از این سو که اکسیژن ساز وزن خیلی کمتری دارد و با سرعت خیلی بالاتری اکسیژن سازی را انجام میدهد.

دستگاه اکسیژن ساز چه عیب های و ضرراتی دارد؟

در این قسمت، راجع به عیب هایی که این دستگاه دارد صحبت می کنیم. از یاد نبرید که کلیه این موارد ممکن است برای شما صدق نکند و برای هر شخصی یک سری نشانه ها را نشان دهد.

با وجود همه این اختلالات خیلی از اشخاص برای معالجه بیماری خود به خریداری اکسیژن ساز اقدام نموده و در مواقع کم بودن وجه اقدام به اجاره دستگاه اکسیژن ساز می نمایند و خیلی کمک کننده می باشد.

بیشتر بخوانید: اکسیژن ساز چگونه کار میکند؟

1- از این کالا نمی توان برای مدت زیادی استفاده نمود.

به صورت کلی این دستگاه برای ایجاد اکسیژن به شکل شبانه روز بایستی گنجایشی بیشتر از 5 لیتر داشته باشد. (5 لیتر اکسیژن با خالصیت میان 90 تا 95 درصد) از همین جهت یکی از عیب ها و نقاط ضعف اکسیژن ساز ها، عدم قابلیت بهره مندی از آنها برای مدت زیادی می باشد.

2- صدا ایجاد می کند.

اکسیژن ساز در هنگام شروع کار خود، صدایی را ایجاد می کند که مقدار این صدا با گذر زمان و با ادامه ی کار، افزایش می یابد. این صدا در بعضی از موقعیت ها به 40 دسی بل می رسد و به همین علت برای بیمار و همراهان او مزاحمت ایجاد می نماید.

این موضوع یکی از دیگر از عیب های دستگاه کاربردی اکسیژن ساز می باشد.

خیلی اشخاص از این دستگاه برای استفاده در خانه احتیاج دارند. امروزه که بیماری ها شیوع گسترده ای پیدا کرده اند، خیلی از اشخاص درصدد بهره مندی از اکسیژن ساز در خانه هستند.

بعضی دیگر به علت بیماری های تنفسی دیگر به صورت منظم احتیاج به استفاده از اکسیژن ساز دارند ولی احتیاجی به بستری و مراقبت ندارند. در نهایت از این دستگاه در خانه استفاده میکنند.

نتیجه گیری:

امروز در این مطلب به شکل کامل راجع به مزیت ها و معایب دستگاه اکسیژن ساز شرحی دادیم و امیدواریم که اطلاعات جامع و کاملی را در این حوزه بدست آورده باشید.

به صورت کلی اکسیژن ساز ها در قیاس با دیگر کالاهای مشابه مثل سی پپ و… خیلی مناسب و کاربردی می باشند. از همین جهت به شما توصیه می کنیم که دستگاه های اکسیژن ساز را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر اکسیژن ساز بیمارستانی

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات دستگاه فشار سنج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج