تعمیر دستگاه اکسیژن ساز

ما در این مطلب به مبحث تعمیر دستگاه اکسیژن ساز می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز

در دانش پزشکی لوازم ها و دستگاه های گوناگونی مورد بهره قرار می گیرد که هر یک از آن ها نقش به خصوصی را در مطلوب شدن و کنترل سلامت بیمار دارند. یکی از دستگاه های کارآمد و مهم در دانش پزشکی دستگاه اکسیژن ساز میباشد که برای نفس کشیدن بعضی از بیماران خیلی مهم است.

این دستگاه به واسطه مارک های مختلفی تولید می شود، ولی هر چه مارک هم معتبر باشد برخی اوقات به تعمیر احتیاج پیدا می کند.

برای تعمیر دستگاه اکسیژن بایستی یکی از مرکز های مهم را گزینش کرد تا بدون صدمه به بخش های دیگر، دستگاه درست شود. اگر این دستگاه شما نقص دار شده است همراه ما باشید تا شما را با این دستگاه و تعمیر آن آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟

مرحله های تعمیر اکسیژن ساز:

برای تعمیر اول بایستی تست های نخستین انجام شود که در این تست مقدار مشکل دستگاه معلوم میشود به عنوان مثال در نخستین گام تست خلوص گرفته میشود که مقدار اکسیژن دستگاه را معلوم میکند.

همه دستگاه بایستی به طور عادی در ۵ لیتر در دقیقه میان ۸۸ تا ۹۹ درصد خالص اکسیژن داشته باشد

اکنون اگر دستگاه در مرحله آزمایش مقدماتی عدد ۲۱ را نمایش داد یعنی دستگاه نقص دار است و نیاز به تعمیرات دارد برای مثال امکان دارد نقص از شیر برقی و برد دستگاه باشد

یا در برخی مواقع دستگاه صدای بسیاری از خود ایجاد میکند که در اکثر موارد نقص از کمپرسور دستگاه است و عموما اورینگ های دستگاه اکسیژن ساز در اثر اصطکاک معیوب و احتیاج به تعمیرات دارند.

بیشتر بخوانید: اکسیژن ساز بیمارستانی چیست؟

درست کردن دستگاه اکسیژن ساز و سرویس آن

دستگاه اکسیژن ساز خیلی مورد بهره قرار می گیرد و زیرا نفس بیماران وابسته به آن است، بایستی برترین کارکرد را داشته باشد لذا نیاز است که حتما سرویس های دوره ای آن اجرا شود تا کارکرد دستگاه دچار نقص نشود که این کار به علت اینکه یک دستگاه پزشکی میباشد، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

کارهای مهم در مرکز تعمیر دستگاه اکسیژن ساز کرج طب

اگر از دستگاه اکسیژن ساز بهره گیری می کنید، احتمال نقص دار شدن آن با هر مارکی که باشد؛ وجود دارد و یک تعمیرکار حرفه ای و ماهر بایستی کاربرد و کارکرد آن را چک و در آخر آن را در خانه یا تعمیرگاه تعمیرات کند.

کارهایی که در یک مرکز تعمیرات دستگاه اکسیژن اجرا میشود، بسیار است چون بایستی نقص اصلی دستگاه یافت و رفع شود. در ادامه به بعضی از خدماتی که در این مرکز ها اجرا میشود، اشاره شده است:

 • چک کردن فیلتر و عوض کردن فیلتر: فیلتر یکی از قسمت های مهم در دستگاه اکسیژن ساز میباشد که امکان دارد، به علت هایی معیوب شود. فیلتر از وارد شدن گرد و خاک و ذرات مختلف به دستگاه و همینطور در ایجاد اکسیژن نقش دارد که بعد از مدتی بهره از دستگاه بایستی نسبت به سرویس و تمیز کردن آن ها اقدام نمود و همینطور در صورت لازم آن ها را عوض کرد.
 • تعمیرات کمپرسور: کمپرسور در دستگاه ها نقش کلی و مهمی را بر دوش دارد، ولی در این میان امکان دارد که به علت های بهره بسیار از دستگاه اکسیژن ساز، این قطعه نقص دار شود و یا احتیاج به تعمیرات داشته باشد که تعمیرات و چک کردن آن به دست تعمیرکار حرفه ای باید اجرا شود. به علاوه دلیل کلی تعمیرات و صدای اکسیژن ساز نقص دار بودن قطعه ی کمپرسور است.
 • چک کردن و برطرف سازی مشکل بخش غلیظ  سازی دستگاه: وظایف اصلی این دستگاه ایجاد اکسیژن از محیط مجاور است که اگر این کار به خوبی انجام نشود، بهره از دستگاه اکسیژن ساز بیهوده است بنابراین بایستی به طور دوره ای بخش غلیظ سازی این دستگاه چک شود تا کارکرد دستگاه حفظ شود.
 • عوض کردن زئولیت : زئولیت یکی از مهمترین بخش های اکسیژن ساز میباشد که به دقت و مهارت در کرج طب تعمیر یا عوض میشود.
 • عوض کردن برد دستگاه: در مواقع نگهداری غلط از دستگاه میتوان سبب سوختگی یا نقصی شود که در این حالت به تعمیر یا عوض کردن برد اکسیژن ساز اقدام میشود.
 • چک کردن بخش های گوناگون و صدای دستگاه: دستگاه اکسیژن ساز از بخش های گوناگونی ساخته شده است که هر یک برای کاکرد دستگاه و غنی سازی اکسیژن از هوای اطراف لازم و اضطراری است. به عنوان مثال دلیل بوق زدن دستگاه اکسیژن ساز قطعه های مختلف می تواند پیچ، رگولاتور، شیر کنترل، مخزن زئولیت و… باشد که چک کردن آن ها الزامی و ضروری است چون در هنگام بهره از دستگاه احتمال خرابی این قطعه ها وجود دارد و با تعمیرات سریع آن می توان از خرابی های بیشتر دستگاه پیشگیری کرد و کارکرد دستگاه اکسیژن ساز را مطلوب ساخت.

بیشتر بخوانید: خرید اکسیژن ساز قابل حمل

کدام دستگاه های اکسیژن سازی را می توان تعمیرات نمود؟

در بازار و در هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز مارک های گوناگونی از آن را مشاهده خواهید نمود که می توانند مارک های آشنا و معتبر یا مارک های جدید تازه به کار آمده باشند.

هر یک را که تهیه کنید، به تعمیرات و سرویس های دوره ای احتیاج خواهند داشت؛ بنابراین شما بایستی مرکزی را برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز گزینش کنید که قدرت تعمیر این گونه دستگاه با هر مدل مارکی را داشته باشد.

کرج طب با داشتن تکنسین های با تجربه، مفتخر است که در حیطه تعمیر دستگاه اکسیژن ساز در دسترس شما عزیزان باشد.

خصوصیت های مرکز تعمیرات دستگاه اکسیژن ساز کرج طب

 • بهره از نیروهای متخصص که مدرک کافی برای درست کردن این گونه دستگاه را دریافت کرده اند.
 • بهره از نیروهای ماهر
 • قدرت تعمیر دستگاه اکسیژن ساز با هر مدل مارک
 • قدرت درست کردن انواع دستگاه های اکسیژن ساز خانگی
 • ضمانت کیفیت خدمات عرضه شده

بیشتر بخوانید: دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند. به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد. البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیرات دستگاه فشار سنج
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج