فواید استفاده از سی پپ

ما در این مطلب به مبحث فواید استفاده از سی پپمی پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند.وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

فواید استفاده از سی پپ

انطباق با سی پپ درمانی می تواند چالش برانگیز و دشور باشد، ولی لازم به یادآوری میباشد که آپنه خواب، یک شرایط خطرناک است که به گونه ای از درمان احتیاج دارد و باید آن را درمان نمود.
شما امکان دارد نسبت به برخی از مزیت های سی پپ آگاه باشید ولی باز امکان دارد بعضی از این فواید برای شما ناآشنا باشد. تقریباً پنجاه درصد از افراد مبتلا به آپنه خواب، تجربه ی کافی راجع به فاوید آن دست پیدا نمی کنند.

ولی مطمئن باشید که مزیت های بسیاری دارد و پزشک شما بی عت سی پپ درمانی را برای شما تجویز ننموده است و تجویز آن برای شما الکی نبوده است.

بیشتر بخوانید: بای پپ چگونه کار میکند؟

مزایای دستگاه سی پپ برای سلامتی

گذشته از معالجه OSA، دیگر مزیت های اصلی درمان سی پپ عبارت هستند از:

سلامتی قلب و عروق

فعالیت درست قلب سالم و OSA بیشتر با درمان سی پپ شروع می شود. مشکل های خواب اغلب به شکل مواردی مانند فشار خون، بیماری قلبی و سکته نشان داده می شود.

یکی از فعالیت هایی که برای سلامت قلب می توان انجام داد، بهره بری از دستگاه سی پپ درمانی میباشد و بهتر میباشد که این گزینه تحت نظر ما باشد. چون که در بهبود فشار خون کمک چشم گیری می کند.

مطالعات ثابت نموده اند که آپنه خواب و افت شنوایی با هم در ارتباط هستند. بر حسب یک مطالعه، اشخاص مبتلا به آپنه خواب تا ۹۰ درصد در خطر کم شنوایی قرار دارند.

در این مطالعات ثابت شده است که استفاده دائمی از سی پپ درمانی امکان دارد خروپف را کم کند و یا حتی از آن پیشگیری کند و موجب درمان خروپف شود که در نتیجه موجب افت صدمه صوتی و مشکل شنوایی در اشخاص می شود.

بیشتر بخوانید: بای پپ چیست؟

آیا دستگاه سی پپ به خواب بهتر کمک می نماید؟

امکان دارد برای شما مزیت های سی پپ به سرعت حس نشود، ولی نتایج ثابت کرده است که دستگاه سی پپ در حقیقت در داشتن خواب آسوده به شما کمک می کند.

بعضی از شیوه ها برای داشتن برترین خواب شبانه توسط سی پپ عبارت هستند از:

تلاش در استفاده از APAP به جای دستگاه سی پپ

بعضی از افراد امکان دارد از دستگاه APAP به جای دستگاه سی پپ استفاده کنند. دستگاه ای پپ فشار ایده آل یک فرد بیمار را بر اساس الگوی تنفسی او تنظیم می نماید و همین فشار متناسب، یک خواب آسوده در شب را به ارمغان می آورد.

تقویت رژیم زیبایی

تحقیقات تازه نشان می دهد کسانی که که به طور دائمی از سی پپ استفاده می کنند، پف و قرمزی صورت آنها کاهش پیدا کرده و به سطح هوشیاری زیاد و جوانی بیشتری رسیده اند.

موجب ایجاد یک خواب آسان برای شخص می شود.

تحقیقات ثابت کرده در صورت عدم معالجه OSA، نشانه های مربوط به خواب نامناسب، امکان دارد برای شخص آزار دهنده باشد. سی پپ در رفع این مشکل می تواند کمک رسان باشد و با بهره مندی از آن، یک خواب آسوده را ایجاد میکند.

بیشتر بخوانید: تعمیر دستگاه سی پپ

آیا سی پپ انرژی بیشتری به شما می دهد؟

برای اینکه یک فرد بتواند نیروی کافی برای انجام فعالیت های روزمره خود، داشته باشد بایستی خوابی راحت از پیش داشته باشد. چون که انرژی روزمره ما از طریق خواب راحت در طول شب ایجاد می شود و سی پپ به داشتن یک خواب آسوده شبانه کمک میکند.

منبع تازه ای از انرژی

اگر خروپف شبانه، شما را بیدار نگه می دارد و در نهایت به علت داشتن یک استراحت بی کیفیت و نداشتن انرژی لازم در طول روز، مجبور به نوشیدن چندین فنجان قهوه در طول روز هستید تا انرژی لازم را به دست آورید.

بهتر میباشد که بدانید با سی پپ درمانی شما انرژی کافی را در طول روز به دست می آورید تا توانا به انجام فعالیت های روزمره خود باشید.

صمیمیت را بهبود میدهد.

پرورش یک سبک و تربیت خوب کودکان به روابط صمیمانه ی میان اعضای خانواده بستگی دارد و متاسفانه اشخاص مبتلا به آپنه خواب در خطر بی احساسی و بی تفاوتی نسبت به اعضای خانواده خود میباشند و همینطور امکان دارد با افت میل جنسی مواجه شوند.

ولی کسانی که بتوانند برای معالجه آپنه از سی پپ استفاده کنند، مشکل بی حسی آن ها تا حد بسیاری رفع می شود و همینطور به صورت قابل توجهی از عفالیت جنسی خود رضایت پیدا می نمایند.

بیشتر بخوانید: نحوه کار سی پپ

سایر مزایای بهره مندی از سی پپ

مسافرت راحت و دلچسب می شود.

چه برای زمان های فراغت و چه برای سفر کاری، مهم میباشد که دستگاه سی پپ خود را به خاطر بسپارید و آن را با خود حمل نمایید. خوشبختانه پیشرفت های بسزایی در دستگاه های سی پپ برای متناسب شدن در سفر حاصل شده میباشد.

بعضی از دستگاه ها قابل حمل و متناسب سفر میباشند. به سادگی می توان آن را در چمدان یا وسیله های نقلیه افزوده کرد و حمل سبک آن موجب می شود معالجه سی پپ در زمان حرکت، راحت تر باشد.

پول خود را پس انداز کنید.

آپنه خواب خطر مبتلا شدن به بیماری های گوناگونی مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت، از دست دادن حافظه، افسردگی و دیگر بیماری ها را ارتقا می دهد.

و تا جایی که کنترل این نوع بیماری ها امکان دارد به افت مراجعه به پزشکان و بیمارستان ها کمک نماید و احتمالاً احتیاج به نسخه ها و داروها را کم میکند و در زمان، هزینه و پول شما صرفه جویی می شود.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند.

به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد.

البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود.

در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


  • تعمیرات اتوکلاو
  • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
  • تعمیرات دستگاه فشار سنج
  • تعمیرات میکروسکوپ
  • تعمیرات رطوبت سنج