عوارض بای پپ چیست؟

ما در این مطلب به مبحث عوارض بای پپ می پردازیم.هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

عوارض بای پپ چیست؟

بای پپ عارضه هایی دارد، نخست با خود بای پپ آشنا می شویم و بعد به خواص و ضرر بای پپ می پردازیم.

بای پپ یک دستگاه پر استفاده برای کمک تنفس میباشد با بهره از فشار هوا در 2 جای گوناگون (فشار هوای بسیار و کم) اسم های ipap (فشار هوای دمی ) و (EPPA) فشار هوای بازدمی) در راستای تسهیل پروسه نفس شخص بیمار که به بیماری آپنه، کرونا و … کمک می نماید.

بای پپ برای بهره کسانی می باشد که دچار مسدودیت خواب او اس ای می شوند، که بسیار کم از یک خواب خوب لذت خواهند برد.

مشخصا عضله های پشت گلو استراحت می کنند و سبب می شود موجب تنگی نفس و یا مسدود سازی آن شود و یا به خروپف در خوابیدن سبب می شود جون مکث کردن در این پروسه را آپنه می گویند.

تکرار این امر باعث نارسایی اکسیژن به مغز شخص می شود و بدن را به سرفه و یا خفگی و یا گاز گرفتن برای شروع دوباره چرخه تنفسی وادار می نماید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات دستگاه بای پپ

فایده های بهره از بای پپ

 1. تنفس های دائم و بدون نقص
 2. تنظیم پروسه خواب با دم و باز دم صحیح بدون توقف
 3. قطع خرناس های دائم در زمان خواب که از مسدود شدن مسیر دم و باز دم ایجاد می گردد.
 4. حس لذت و نشاط موقع بیداری پس از خواب
 5. خوابی راحت و بدون بیدار شدن و اذیت های حاصل از آپنه

اگر چه بسیاری از افراد با سی پی ای پی آشنا هستند و معالجه بای پپ کمتر شناخته شده است، در صنعت پزشکی و لوازم های پزشکی آن هر دو مدل دستگاه ها حاوی یک واحد قابل برنامه ریزی میباشد که حاوی هوایی فشرده، ماسک ها، پوشش سر که به صورت و لوله وصل می شوند است تا وقتی که ماسک و دستگاه را به هم وصل کنند.

بای پپ هوا را با دو فشار مختلف به بیمار انتقال میدهد که این انتقال هوای پر فشار با بهره از ماسک و لوله به شخص صورت میگیرد، الگوهای تنفسی شخص پس از چند روز به شکل خودکار تنظیم می گردد.

بیشتر بخوانید: بای پپ چگونه کار میکند؟

خصوصیت های بای پپ

 1. مدل های متنوع نسبت به شدت بیماری تنفسی
 2. این امکانات را دارد که اطلاعات شخصی یک بیمار را ذخیره نماید.
 3. نشانه های هشدار دهنده دارد در موقعیت هایی که مشکل بروز میدهد.
 4. بخش هایی دارد که مرطوب می نماید.
 5. تنظیم کننده میزان فشار
 6. حجم سبک و قابل حمل در هر مکانی
 7. طول عمر خیلی بالا باکیفیت بسیار
 8. بهره راحتی از آن میشود کرد.

عارضه های بای پپ چیست؟

این دستگاه در قیاس با دستگاه غیر طبیعی یعنی مصنوعی ونتیلاتور با لوله تراشه ونتیلاتور اندکی بی خطر میباشد.

این دستگاه عارضه های متوسط یا اندکی مانند عفونت دارد خیلی از مشکل های این دستگاه سمت صورت میباشند، بای پپ احتمال دارد بسیار برای صورت شما متناسب نباشد، عارضه های دیگری دارد مانند:

بیشتر بخوانید: تعمیر دستگاه سی پپ

عارضه های بهره از بای پپ برای شما چیست؟

عارضه های بای پپ بستگی به سن دارد، میزان وقت لازم به بای پاپ و معضلات پزشکی امکان دارد فرق داشته باشند، در مورد هر نوع نگرانی با عرضه دهنده خدمات پزشکی خود مشورت نمایید.

دستگاه بای پپ نسبتاً ایمن میباشند و خطر عارضه های جانبی اندکی دارند، اغلب عوارض جانبی این دستگاه خفیف میباشند، آنها امکان دارد  شامل موارد ذیل باشند:

برای این موضوع نشانه های خودتان با کسی که مراقبت های بهداشتی را در دسترستان گذاشته است صحبت کنید، برخی اوقات می شود یک گونه تنظیمات را برای کاهش دادن عارضه های بدنی یا جانبی مانند خشک شدن دهان یا بینی انجام داد.

ماسکی که روی صورت شما بسیار محکم میباشد و قرمزی یا فرو رفتگی ایجاد می کند سعی کنید آن را سست کنید ،اما بهتر است نوع و اندازه های دیگر ماسک ها را تست کنید.

این موضوع مهم میباشد که ماسک روی صورت شما بسیار شل نباشد، چون موجب می شود فعالیت درست بای پپ را کم کند.

با چک کردن لبه های ماسک برای اینکه خیال تان آسوده شود، از این که هوا رد و بدل نشود مواظبت کنید، برخی از ماشین ها هشدار نشست ماسک را نمایش می دهند تا بتوانید مشاهده کنید که آیا آن گونه که باید فعالیت می کند یا خیر.

اگرچه ایجاد شدن عفونت ها نادر میباشند، ولی امکان دارد پیش بیاید، برای کم کردن خطر عفونت، بایستی ماسک و لوله را به شکل مرتب تمیز نمایید.

بیشتر بخوانید: بای پپ چیست؟

نکته:

بای پپ با بهره از 2 فشار گوناگون هوای دم و بازدم به تنفس بشر کمک می کند، به این معنا که انجام این حرکت تنفسی با اجرای بازدم با ماشین های بای پپ راحت تر انجام می شود.

این را هم ذکر کنیم که از این ماسک برای درمان نارسایی قلبی هم می توان بهره گیری کرد چون در این شیوه اندازه خون بازگشتی به قلب کم شده در نهایت در زمان پمپاژ، تحت تاثیر فشار اندکی قرار می گیرد.

پزشک ها معتقد هستند بهره از ماسک پزشکی می توانند برترین راه معالجه برای بالابردن کیفیت زندگی شخص بیمار باشد.

سخن آخر:

بای پپ قادر میباشد حجم فشار تنفسی بیمار را تنظیم نماید، کسانی که که شکایت های تنفسی دارند می توانند با این وسیله آستانه متناسبت تری از تنفس را تجربه نمایند و حتی خیلی از مشکل های خواب را از بین ببرند.

اگه دچار مشکل های تنفسی شدید هستید از دستگاه بای پپ استفاده نمایید، دستگاه سی پپ و دستگاه اتو سی پپ هم امکان دارد موثر باشد که بایستی با پزشک خود در میان بگذارید.

پس از تمام شدن صحبت با پزشک خود می توانید بعد از امتحان ها مثبت ترین تصمیم را بگیرید تا بتوانید از این دستگاه تحت عنوان یک معالجه بهره مند شوید، این برترین تصمیم است که با پزشک خود مشورت نمایید.

درباره کرج طب

کرج طب «KarajMed» یک مرکز فنی است که فعالیت خود را از سال 1388 به‌صورت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات فنی در حوزه تجهیزات پزشکی را آغاز کرده است. کرج طب تا به امروز توانسته است در عمل به فعالیت خود به شکل کارآمد عمل کند. به طوری‌که پس از گذشت بیش از دو دهه از فعالیت حرفه‌ای، همچنان در زمینه ارائه خدمات فنی تجهیزات پزشکی فعال بوده و از دانش روز تعمیرات و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی بهره می‌گیرد. البته کرج طب خود عرضه کننده برخی از تجهیزات پزشکی موردنیاز در جهت تعمیرات این دستگاه‌ها است. این موضوع سبب می‌شود تا کرج طب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در تعمیرات وسایل پزشکی شناخته شود.

کرج طب یک شرکت فنی است، بنابراین خدمات گسترده‌ای دارد. به طوری‌که این مرکز می‌تواند خدمات خود در کلیه زمینه‌های زیر را ارائه کند:

هر نوع وسیله پزشکی که در محیط درمانگاه، بیمارستان، مراکز بهداشتی یا حتی در خانه استفاده می‌شود، توسط تکنسین‌های دانش آموخته‌ی فنی در کرج طب قابل بررسی و تعمیر هستند. وسایلی همچون فشارسنج‌ها، بخورهای سرد و گرم، اکسیژن‌سازها و بسیاری از لوازم دیگر هم در محیط‌های درمانی و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. هریک از این وسایل در اثر استفاده مکرر یا طولانی‌مدت ممکن است با اختلال روبه‌رو شوند یا یکی از قطعات آن‌ها دچار سوختگی شود. در این صورت می‌توان از طریق شماره‌های تماس 02632248230 یا قسمت تماس با ما با کارشناسان کرج طب ارتباط گرفته و برای تعمیر وسیله خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.


 • تعمیرات اتوکلاو در کرج
 • تعمیرات اکسیژن‌ ساز
 • تعمیرات دستگاه فشار سنج
 • تعمیرات میکروسکوپ
 • تعمیرات رطوبت سنج